Trabzon
DOLAR13
EURO15
ALTIN777

Meteoroloji Trabzon için fena uyardı!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Meteoroloji Trabzon için fena uyardı!
Abone ol
Meteoroloji Trabzon için verdiği Sarı yarıyı Turuncu’ya yükseltti.

Trabzon’da son günlerde meydana gelen aşırı yağmurlar ve sel taşkınları hayatı olumsuz etkiliyor. Meteorolojiden Doğu Karadeniz için SARI uyarı yapılmış ve vatandaşların dikkatli olması istenmişti. Uyarının ardından dün gece saatlerinde meydana gelen şiddetli yağı bir çok yerde su baskınlarına neden oldu.

Bugün ise Trabzon ve Doğu Karadeniz için bir uyarı daha yapıldı. Meteoroloji SARI olan uyarı derecesi TURUNCU’ya yükseltilerek daha şidddetli yağmurların beklendiği belirtildi.

Yeşil, Sarı, Turuncu ve Kırmızı Uyarılar ne anlama geliyor?

YEŞİL
Uyarı yapılmasını gerektiren meteorolojik hadise tahmin edilmemektedir.

SARI
Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

TURUNCU
Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

KIRMIZI
Hava durumu çok tehlikelidir: Son derece kuvvetli bir meteorolojik hadise tahmin edilmektedir. Büyük hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Bu hadiseler çoğu durumda geniş bir alan üzerinde hayatı tehdit eder. Güncel meteorolojik koşullar ve tahminler sıklıkla takip edilmelidir.
Kaynak: Haber61


Anahtar Kelimeler:
Dünya yıldızı futbolcu futbolu bıraktıÖnceki Haber

Dünya yıldızı futbolcu futbolu bıraktı

Fiyatı 1,5 liraya kadar düştü!Sonraki Haber

Fiyatı 1,5 liraya kadar düştü!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar