Süleyman Soylu'ya sevgi seli

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Süleyman Soylu'ya sevgi seli
Abone ol
AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı'nda düzenlenen bayramlaşma törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya vatandaşlardan büyük sevgi seli vardı.

Bayramlaşmaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken izdiham yaşandı. Bayramlaşma öncesi selamlama konuşması yapan Bakan Cahit Turan “Saygı değer hemşehrilerim hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Bugün burada 3 ayları bitirdik bayram ediyoruz. Huzur içerisinde mutluluk içerisinde bu vatanı bize bırakanları rahmetle yad ediyorum. Bulunduğumuz coğrafyada bizim milletimiz, bizim insanımız hüküm sürüyor.1 saat önce sayın bakanımız sınırda cephedeydi. Bayramın birinci günü savunma bakanımız da başka cephedeydi. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu coğrafyada lider ülke olma yolunda sürdürdüğümüz mücadele de bizi yıldırmak isteyenlere bu fırsatı vermeyeceğiz. Sadece cephede değil. Siyasi ve ekonomik olarak bu iktidarın devam etmesi için bize çok görev düşüyor. Siz Karadenizli ve Trabzonlusunuz. Siz hareket ettiğiniz müddetçe bizle kimse başa çıkamaz.” İfadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşma yaptı.

İşte Bakan Soylu’nun konuşmasından satır başları:

Bir Ramazan günüde, 30 gün oruç tuttuktan sonra Allaha şükürler olsun ki bizi bir bayramda daha buluşturdu. Tüm hemşehrilerimizin bayramını kutluyorum. Size bir selam getirdim. Sabah Kato dağında konuştuğum, oradaki askerlerle konuşan, dünyadaki tüm haksızlıklar için mücadele eden, ben sadece milletin ve Allah’ın önünde eğilirim diyen ve Trabzon’u ayrı yere koyan Cumhurbaşkanımızın bayram dileklerini getirdim.

Bu ülkeyi büyük eserlerle buluşturan, İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım’ın selamlarını getirdim. Bu sabah Kato’daydık. 2 yıl önce birilerinin oyun alanıydı. Bütün teröristlerin eğitimini ortaya koyduğu, hain planların yapıldığı bir yerdi. Bu Kato dağına 4. Gidişimdi. Bir mesaj verdik. Burası artık sizin yuvanız değil ay yıldız bayrağın dalgalandığı bir yer.

Oradan verdiğimiz mesaj açık ve nettir. Bunu bu meydanlardan defalarca söyledim. Hadi yap dediler. Şimdi buradan söylüyorum. Kato dağından Kandil’e az kaldı. Artık ülkemin her yanı huzur ve güven içerisinde. Oradan Beytüşşebap’a indik. Keşke orada olsaydınız da orada baskıdan kurtulan insanların mutluluğunu görseydiniz. Beraber gittiğim arkadaşlarım insanların yüzünde hüzün yok huzur var dediler. Bunu siz sağladınız. Eğer bugün burada huzurlu bir şekilde bayram yapıyorsak, birilerinin parmak sallamasıyla titremiyorsak bunu cumhurbaşkanına sahip çıkarak sizler sağladınız.

Çok zor dönemlerden geçtik. 1980 darbesi öncesi Türkiye eflasyonda 0’leri gördü. Ülkede terör vardı anarşi vardı. 80 darbesi yapmak isteyenler Amerika’da bizim çocuklar başardı dedi. 28 şubatta yine aynısı oldu. 28 şubatta bizi bir fiske ile yıktılar. Bunların zihniyetini iyi bilin. Son yıllarda yaşananlar ve en son 15 Temmuz ile bu milleti nasıl başka bir milleti nasıl değiştirmek istediklerini yaşayan bir insan olarak bunları iyi tanıyoruz. Türkiye’ye çok acı çektirdiler.

Benim Türkiye’m öyle bir noktaya geldi ki 15 temmuzda f16 lara rağmen ben geldiğim noktaya ihanet etmem dedi.

Zeytindalı harekatına giderken acaba mühimmat biter mi Amerika bize sağlar mı diye düşünüyorduk artık akıllı mühimmatları bizim çocuklarımız yapıyor. Artık terörle mücadelede kendi imkanlarımızlayız.

Şimdi sizlere çok gecikmiş bir teşekkür etmek istiyoruz. 31 martta hemşehrilerim Cumhur İttifakına çok büyük destek verdiler. Sizlere müteşekkiriz. Bilin ki 24 saat emrinize amadeyiz.

17 yıldır iktidarız. Cumhur ittifakı çok büyük bir seçim zaferi kazandı. 17 yıl iktidarda kalıp R oy almak kolay değil.

R oy vererek millet bize biz beka istiyoruz. Millet bize dedi ki evet siz doğru yolda gidiyorsunuz. Sizi takdir ediyoruz dedi. Bir takımdaki neticelerle bize dedi ki millet. Eksikleriniz var bunları düzeltin. Biz onları da düzelteceğiz.

31 marttan sonra üzerimize buldozer gibi geldiler. Çubuk olayını hatırlıyorsunuz. Kendi başına gelen olaydan bizi sorumlu tuttular. Bir takım provokasyonlarla bize nasıl zarar vereceklerini düşündüler. Bunlar yıllarca yıkım ekibi olarak bugünlere geldiler.

Bizim 31 martta seçim kazandığımız kaybettiğimiz yerler oldu. Kaybettiklerimiz başımızın üstünde. Ama bunu size anlatmak zorundayım. Biz istanbul’da seçim kaybetmedik. 14 yaşından beri bu siyasetin içerisindeyim. Allah bana Trabzon’da milletvekilliği mirası bırakmamı nasip etti.

İstanbul’da itirazlara rağmen sandıkların sadece unu açtırabildik. Fark 29 binden 13 bine düştü. Biz ?’ın açılmasını istedik. Eğer ? ı açılsaydı 23 Haziran olmayacaktı. Açmadılar. Bizim sandıklardaki 4 oya itirazımız yok. Onlar masum oylardı. Oylar masanın üstüne geldiğinde oyun başladı. Oyun birbirine yakın olduğu Büyükşehir belediye başkanlığında oyun oynadılar.

İstanbul CHP belediye başkan adayı diyor ki; Bakan Soylu İstanbul’da neden seçim çalışması yapıyor gitsin bakanlık yapsın. Bugünde Trabzon’dayız keşke gidip izin alsaydık. Biz bayramda trafik kazasıyla 1 kişi az ölsün diye uğraşıyoruz.

KÖTÜ BİR OLAY YAŞANDI

Bugün üzücü bir olay yaşadık. Havaalanına indiğimde arkadaşlarım beni karşıladı. Oradan buraya gelmek için hareket ettik. İstanbul belediye başkan adayını karşılamak için bekleyen ekip vardı. Aradan bir kişi “Akıllı ol Süleyman dedi” Biz buraya Selahattin Demirtaş’ın kucağından gelmedik. Biz hiçbir zaman geri adım atmadık. Üzüldüğümü söylemek istiyorum. Oradakileri kınıyorum. Ben hiçbir zaman Trabzon üzerinden istismar ortaya koymadım. Bugün karşılaştığım bu manzara karşısında provokasyona gelmem. Düşündüler ki Süleyman Soylu cevap verir ama ben burada sizin huzurunda söylüyorum. Ben Trabzon’a istediğim zaman gelir istediğim zaman giderim.

Biz kardeşiniz olarak endişemi söylemek isterim. İstanbul üzerinden benim ülkemi istikrarsızlaştırmaya çalışanlara fırsat vermeyin.

23 haziranda ülkeyi bir ideolojik kavganın merkezi yapacakları için korkuyorum. Ey Ekrem İmamoğlu ben Kato’ya giderken gitme demedin, ben Trabzon’a da giderim İstanbul’a da giderim. Canım çıkana kadar da İstanbul’da çalışacağım.

Hemşerilerim sizden bir isteğimiz var. İsteğimiz Binali abim için, Ülkemizin istikrarsızlığa sürüklenmemesi için, eşinizi dostunuzu arayın.

Kıymetli hemşerilerim hepinize ayrı ayrı hürmetlerimi sunuyorum. Bayramınız Mübarek olsun. Emrinize amadeyim. Allah’a emanet olun.


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İmamoğlu Trabzon’da konuştu: Neymiş? Ekrem, Pontus'muş, teröristmişÖnceki Haber

İmamoğlu Trabzon’da konuştu: Neymiş? Ekr...

Müthiş! 55 milyon euro 3’e kadar indiSonraki Haber

Müthiş! 55 milyon euro 3’e kadar indi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!