Trabzon
DOLAR13
EURO15
ALTIN777

Trabzon’da 15 Temmuz Coşkusu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Trabzon’da 15 Temmuz Coşkusu
Abone ol
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Trabzon Valiliği koordinesinde düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında on binlerce Trabzonlu 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıl dönümünde Atatürk Alanı 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda buluştu.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Trabzon Valiliği organizasyonunda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında yürüyüş ve program düzenlendi.

Uzun Sokak'tan başlayan yürüyüş Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter takımının marşları eşliğinde 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’ndaki tören alanına kadar devam etti.

Yürüyüşe Trabzon Valisi Yücel Yavuz,eşi Şengül Yavuz,  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu,  Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Milletvekilleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve binlerce vatandaş katıldı. Milli Birlik Yürüyüşünde metrelerce Türk Bayrağı açılarak taşınırken, Büyükşehir Belediyesi Mehter ekibi de söylediği marşlarla kalabalığı coşturdu.

Yürüyüşün ardından sanatçı Uğur Işılak konserinin ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik etkinlikleri resmi programı Trabzon Valisi Yücel Yavuz, eşi Şengül Yavuz, il protokolü ve halkımızın yoğun katılımıyla 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda devam etti. 

Burada bir konuşma yapan Vali Yücel Yavuz, 15 Temmuz’da tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbimizde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen Türk milleti tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Milletimiz, tıpkı 719 yıl önce Söğüt’te, 565 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi Anadolu topraklarını hayat alanı olmanın ötesinde istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine saldıranlara karşı yar etmemek için 100 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir. 15 Temmuz, kökü nereden olursa olsun, hangi güce dayanırsa dayansın, iradesini hangi odağa teslim ederse etsin, milletimizin bu ülkeye ait olmayanlara karşı tarihî bir meydan okumasıdır. Bu meydan okumayı sadece bir kesim değil milletimizin tamamı yapmıştır.

15 Temmuz akşamı silahlı darbe girişimini bozguna uğratan Aziz Milletimiz darbe teşebbüsünün ardından günlerce sokakları, meydanları boş bırakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını ortaya koymuş, iradesine asil bir şekilde sahip çıkmıştır.

O gece  tüm farklılıklarını, tüm renklerini, tüm meşreplerini geride bırakan halkımız tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde birleşip adeta yeniden dirilişini gerçekleştirmiştir.

Millet olarak 15 Temmuz 2016 gecesinde yaşadığımız ihaneti unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Etkinlik Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki halka hitabının izlenmesinden sonra Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun sanatçılarının gösterisi ve 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Saat 00. 13’te Ortahisar İskenderpaşa Camii Müezzini tarafından alanda ve tüm camilerde camii görevlilerince salalar okundu. Program İl Müftüsü Osman Aydın'ın yaptığı dua ile son buldu.

Programın ardından Vali Yücel Yavuz etkinliklere katılan vatandaşlarımıza ve etkinliğin gerçekleşmesinde özveriyle çalışan görevlilerimize teşekkür etti.


Anahtar Kelimeler:
HDP'li 2 vekile cenaze soruşturmasıÖnceki Haber

HDP'li 2 vekile cenaze soruşturması

Bedelli Askerlikte Yaş sınırı belli olduSonraki Haber

Bedelli Askerlikte Yaş sınırı belli oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar