Ahmet Ağaoğlu'ndan bomba proje

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ahmet Ağaoğlu'ndan bomba proje
Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu: Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu: Biz paraları böyle batırdık ...

Trabzonspor Kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu yaptığı açıklamalarda kulubün maddi durumundan bahsetti.

Ağaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde;

Bize frene basın dedikleri zaman biz o önlemleri almışız. Frene basmışız 24 milyondan 16 milyon Euro’ya daha sonra 12 milyon Euro’ya düşürdü. Frene basın denildi zaman gaza yüklenenler oldu. Biz hazır durumdaydık. Şubat ve Mart ayında gönderdik herşey yerli yerinde. Kadro maliyetleri %60 oranında düşürülmüş. Elindeki oyuncuların değerlenmiş, bu kadar tenzilata rağmen maliyetlerdeki düşüşe rağmen hedefinden şaşmayan Trabzonspor. UEFA’nın FFP uygulaması ile örtüşmeye başladı.

Bankalar Birliği’nden kabul gören ilk Trabzonspor Kulübü bilançosu oldu. Yemilen söylüyorum Trabzonspor’a tölerans sağlanmadı. UEFA’da disipline sevk edildik. Borçlarınızı yapılandırırsanız, 31 Haziran’dan önce Bankalar Birliği yürürlüğe koyarsa Fenerbahçe ve Trabzonspor’u şartlı olarak kabul ederiz. Biz imzaladık, Galatasaray imzaladı, Beşiktaş, Kayserispor, Konyaspor imzaladı. Can alıcı bir şey var, biz hazırdık ve ciddi çalıştık. Maliyetleri nereye kadar düşürebilirsek 2 sene sonra ana para ödemeli borcumuzu ödeyebiliriz. Yeşili göremedik, geliri arttırmamız lazımdı.

Trabzonspor tarihinde ilk defa ürün satışlarında %350’ye varan artış sağladı ve para geldi. Allah’tan göğüs sporu bitmiş ve temlik edilmemişti. Oradan geldi, yıllık 25 milyon TL civarında gelir elde ettik, Türkiye’de %4 oranında artarken Trabzon’da Akyazı’da %28 oranında artış sağladık. Gelirleri arttırınca itiraf edelim Yusuf Yazıcı’dan 110 milyon liralık gelir kasaya girince elimiz rahatladı.

Burada Trabzonspor her sene bir oyuncu satmak zorunda. Ama bu oyuncuyu altyapınızdan yetiştirir satarsınız, ya da export yaparsınız. Sörloth vari oyuncu alır parlatır satarsınız. Trabzonspor kasasına her sene oyuncu satışından 10-20 milyon koymak zorunda yoksa ekonomik olarak hayatını sürdürmesi söz konusu değil.  5. Ya da 6. Senenin sonuda şu andaki mevcut yükünden tamamen kurtulmuş bir noktaya geleceğiz. Bir proje var, dev bir proje şu anda söylemek istemiyorum, şartlar oluştuğu zaman 2 ya da 3 sene sonra bütün borç yükünden kurtulmuş olacak. (61saat)
 


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PFDK'dan Trabzonspor'a seyirci cezası!Önceki Haber

PFDK'dan Trabzonspor'a seyirci cezası!

İdlib'de Türk Askerlerine Saldırı: '33 Şehit, 32 yaralıSonraki Haber

İdlib'de Türk Askerlerine Saldırı: '33 Ş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!