Ahmet Metin Genç: Başaramayacakları hiçbir iş yok!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ahmet Metin Genç: Başaramayacakları hiçbir iş yok!
Abone ol
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 10 – 16 Mayıs Engelliler haftası dolayısıyla mesaj yayınladı.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genç: “Başaramayacakları hiçbir iş yok!”

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“YETER Kİ FIRSAT VERİLSİN”

Engellilerin toplumsal yaşamın bütün alanlarında kendilerini göstermeleri için elverişli şartların oluşturulması gerektiğini belirten Başkan Genç, “Sebebi ne olursa olsun engellilik hiçbir zaman dezavantaj olarak görülmemeli. Engelli kardeşlerimizin hayatın doğal akışı içinde ayrımcılık içeren farklı davranışlara muhatap olması asla kabul edilebilecek bir durum değildir. Fırsat verildiğinde veyahut pozitif ayrımcılık yapıldığında engelli kardeşlerimizin sanatta, sporda, politikada ve iş yaşamında büyük başarılara imza attıklarına hepimiz şahit oluyoruz. Bundan dolayı engelli bireylerin eğitimin sağladığı bütün olanaklardan yararlandırılması onların hayata atılmasının yanı sıra hayata tutunmasında da en önemli fırsattır. Onları eğitim olanaklarından yararlandırmak istihdamlarının yanında sosyal yaşamın ve iş hayatının farklı kollarında varlık gösterebilmelerinin en önemli şartıdır. Bunun bilincinde olan belediyemiz bugüne kadar engelli kardeşlerimize yönelik olarak her yıl meslek edindirme kurslarıyla kültür ve sanat kursları düzenlemektedir. Engelli kardeşlerimize fırsat verildiğinde ve imkân tanındığında başaramayacakları hiçbir iş yoktur. Yeter ki, bir fırsat verilsin!” dedi.

“SEVGİ VE SAYGIMIZI GÖSTERMELİYİZ”

Başkan Genç, son yıllarda yapılan bilinçlendirme çalışmalarıyla engellilere yönelik algıda olumlu yönde değişimler yaşandığına vurgu yaptı. Genç şu ifadelere yer verdi: “Fırsat eşitliğinden ya da pozitif ayrımcılıktan istifade ederek hayatın her alanında başarılarına tanık olduğumuz engelli kardeşlerimizi görmek bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Engellilerin yetenek ve istidatlarından istifade etmek hiç şüphesiz ki onların ekonomik bağımsızlıklarıyla birlikte iş dünyası için de artı bir değer üretecektir. Engelli kardeşlerimizin haklarına riayet etmek, onlara her zaman sevgi ve saygımızı göstermek bütün vatandaşlarımızın sorumluluğu olmalıdır. Bu vesilelerle bütün engelli kardeşlerimizin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutluyor, onları sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum.”


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Zorluoğlu engelli derneklerinin başkanları ile bir araya geldiÖnceki Haber

Başkan Zorluoğlu engelli derneklerinin b...

Jose Sosa'dan canlı yayında şok sözler!Sonraki Haber

Jose Sosa'dan canlı yayında şok sözler!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!