Trabzon
DOLAR13
EURO15
ALTIN797

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı: Ailelerin hesabına 234 milyon TL yatacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı: Ailelerin hesabına 234 milyon TL yatacak
Abone ol
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödedikleri ortalama Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarını bu ay bin 259 liradan bin 611 liraya yükselttiklerini söylerken, "Ocak ayında ailelerin hesabına toplam 234 milyon 666 bin TL yatıracağız”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul masrafları ve diğer gereksinimlerini karşılamaları için ödenen Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarının memur maaşlarına yapılan düzenleme doğrultusunda bu ay her bir çocuk için ortalama 1259 TL’den 1611 TL’ye çıkarıldığını bildirdi. Ödemelerin başladığını belirten Bakan Yanık, ailelerin hesaplarına bu ay toplam 234 milyon 666 bin TL yatırılacağını kaydetti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ihtiyaç sahiplerine yönelik birçok sosyal hizmeti bulunduğunu ifade eden Bakan Yanık, SED’in de çocukları desteklemek için ödendiğini anlattı.

Aile odaklı bir sosyal hizmet modeli olan SED ile çocukların ekonomik nedenlerle ailesinden uzakta büyümesini önlenmeyi amaçladıklarını dile getiren Bakan Yanık, "SED hizmetimiz ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin aile bütünlüğünü korumayı hedefliyoruz. SED ile ihtiyaç sahibi aileler çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. SED miktarı her yıl ocak ve temmuz aylarında yeniden belirleniyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ödediğimiz ortalama SED miktarını bu ay bin 259 liradan bin 611 liraya yükselttik. Ocak ayında ailelerin hesabına toplam 234 milyon 666 bin TL yatıracağız" dedi.

Ödemelerin 15 Ocak’a kadar tamamlanacağını belirten Bakan Yanık, SED hizmetinden 142 bin çocuğun yararlandığını bildirdi.


Anahtar Kelimeler:
Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak mı? Zincir marketlerde hangi ürünler satılmayacak?Önceki Haber

Zincir marketler ekmek ve sigara satamay...

Otomotivde ÖTV düzenlemesiSonraki Haber

Otomotivde ÖTV düzenlemesi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar