Başkan Çebi’den Engelilere Tam Destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Çebi’den Engelilere Tam Destek
Araklı İşitme Engelliler Spor Derneğinden dernek başkanı Temel Cevahir, Fatih Demiray, Abdulkadir Çakır, Faruk Yalçındağ, Ali İhsan Ay, Rahmi Çolak ve tercüman Kübra Çolak Demir Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’yi makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerinden oldukça memnun kaldığını ifade eden Belediye Başkanı Recep Çebi gençlerin taleplerini dinledi. Tercüman Kübra Çolak Demir’in eşliğinde taleplerini ileten Dernek Başkanı Temel Cevahir 100-120 adet üyelerinin bulunduğunu belirtti. Daha önce Dernek Başkanı Cevahir ve beraberindekiler Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’yi ziyaret ederek derneklerine yer bulunması hususunda taleplerini iletmişlerdi. Belediye Başkanı Recep Çebi işitme engelli gençlerin talebine kayıtsız kalmayarak isteklerini yerine getirdi. İlçe içerisinde son derece modern bir yer kiralayarak İşitme Engellileri Spor Derneğinin kullanımına tahsis etti.

Başkan Çebi konuşmasında; ”Toplum olarak engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında aktif olarak yer almalarını sağlayacak engelleri ortadan kaldırmayı insanlığımızın, kültürümüzün ve inancımızın bir gereği olarak öncelikli sorumluluklarımız arasında görmeliyiz.

Zira her birimizin birer engelli adayı olduğumuz gerçeği ile bu hassasiyeti gösterebildiğimiz de, engelli vatandaşlarımızla empati kurarak günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara kendi sorunumuz gibi yaklaştığımızda, engellilerimizin önlerine çekilen en büyük sette ortadan kalkmış olacaktır.

Engelli vatandaşlarımız da, önlerindeki engeller kaldırıldıkça, kendilerine inanılıp fırsat verildikçe azimle, sabırla ve inançla çalışarak spordan sanata, edebiyattan iş hayatına kadar yaşamın tüm alanlarında büyük başarılara imza atarak toplumun ayrılmaz ve güçlü bir parçası olduklarını kanıtlamaktadır.

Araklı Belediyesi olarak ilçedeki diğer tüm dinamiklerle işbirliği içerisinde, Araklımızın engelli dostu bir şehir olmasını, engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatın içerisinde maddi ve manevi engellerle karşılaşmadan yer almasını sağlamayı en önde gelen görevlerimiz arasında görmekte ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Araklı Belediyesi olarak ilçedeki diğer tüm dinamiklerle işbirliği içerisinde, Araklımızın engelli dostu bir şehir olmasını, engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatın içerisinde maddi ve manevi engellerle karşılaşmadan yer almasını sağlamayı en önde gelen görevlerimiz arasında görmekte ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. (Trabzonhaber24)


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ağaoğlu, Ünal Karaman ve Sosa'dan bilgi istedi!Önceki Haber

Ağaoğlu, Ünal Karaman ve Sosa'dan bilgi...

Ağaoğlu'ndan: Ocakta ayrılanlar olabilirSonraki Haber

Ağaoğlu'ndan: Ocakta ayrılanlar olabilir

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Trabzonspor'dan Mame Thiam harekatı!
Trabzonspor yeni transferini KAP'a bildirdi! İşte alacağı ücret
Ahmet Ağaoğlu'ndan Ali koç'a büyük ayar!
Trabzonspor transferi açıkladı
Altaylı'dan Trabzonspor ve Galatasaray'a eleştiri
Kamil Ahmet Çörekçi’ye talip geldi! 4 milyon EURO
Okulların açılması erteleniyor!
Halı sahalar açılıyor!
Trabzonspor iki gence gelen tekliflerin yanıtı!
Navtex Nedir?