Trabzon
DOLAR8
EURO10
ALTIN489

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nakdi yardım ve maaş müjdesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nakdi yardım ve maaş müjdesi
Abone ol
Cumhurbaşkanı, tam kapanmayla süreciyle ilgili memur ve esnaflara yönelik müjdeyi de verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda katıldı. Başkan Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, vatandaşlara müjde üstüne müjde verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği müjdeler şöyle:

Emekli ve memurlara müjde

Memurlarımıza ve esnaflarımıza vereceğimiz müjdeler var. Emeklilerimize 2018 yılında başlattığımız bayram ikramiyesi ödemesinin tutarını 1000 TL'den 1100 TL'ye yükseltme kararı almıştık. Memur maaşlarını 10 Mayıs itibariyle hesaplara yatırıyoruz. Salgının faaliyetlerini olumsuz etkilediği esnaflarımıza yaptığımız aylık 1000 TL gelir desteği 750 ve 500 lira arasındaki kira desteğini uzatıyoruz.

Ayrıca TEZ KOOP kefaletiyle kredi kullanan esnaflarımızdan taksit ödemesi yapamayan 240 bin kişinin 1 milyar lira tutarındaki borcu daha sonra tahsil edilmek üzere TEZ KOOP tarafından bankaya ödenmiştir.

İş sözleşmesi fesih yasağı uzatıldı

İş sözleşmelerini fesih yasağı 30 Haziran'a kadar uzatılmıştır. Kısa çalışma ödeneğinin Haziran sonuna kadar uzatıldığını zaten açıklamıştık. KOSGEB vasıtasıyla yeni destek programını başlatıyoruz. Gelir kaybına uğramış, nakit akışı bozulmuş istihdamını koruyan mikro ve küçük ölçekli işletmelere yöneliktir. Mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz şekilde bu destekten faydalanacaklardır.

İhtiyaç sahibi ailelere yardım yeniden başlıyor
İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 TL'lik nakdi yardımı 1100 liraya çıkararak yeniden başlatıyoruz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına da ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için 183 milyon lira ilave kaynak gönderdik.

Bu süreçte milletimizi pek çok projeyle desteklemeyi sürdürüyoruz. Tüm bu müjdelerimizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Memur maaşlarını 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda konuştu. Erdoğan, 'Emeklilerimize 2018'de başlattığımız bayram ödemesi ikramiyesi tutarını 1100 TL yaptık.Memur maaşlarını 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Esnaflara yaptığımız aylık 1000 TL gelir desteğini ve kira desteğini bir ay daha uzatıyoruz' dedi.


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
17 günlük tam kapanma rehberiÖnceki Haber

17 günlük tam kapanma rehberi

Trabzonspor'da Berat Özdemir şoku!Sonraki Haber

Trabzonspor'da Berat Özdemir şoku!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar