Trabzon
DOLAR13
EURO15
ALTIN777

Genç Kızılaycılar mezarlıklarda vefa hizmetinde

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Genç Kızılaycılar mezarlıklarda vefa hizmetinde
Abone ol
Genç Kızılay gönüllüleri, Ramazan ayı boyunca sahada bir yandan ihtiyaç sahiplerinin hizmetine koşarken, diğer yandan mezarlıkları da ziyaret ederek bakım ihtiyacı olan mezarlara ilgi gösteriyor. Koronavirüsle mücadele sürecinde alınan tedbirler nedeniyle bayram öncesi ve bayramda mezarlık ziyaretleri sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yapılamadı.

Genç Kızılay gönüllüleri, Ramazan ayı boyunca sahada bir yandan ihtiyaç sahiplerinin hizmetine koşarken, diğer yandan mezarlıkları da ziyaret ederek bakım ihtiyacı olan mezarlara ilgi gösteriyor. Koronavirüsle mücadele sürecinde alınan tedbirler nedeniyle bayram öncesi ve bayramda mezarlık ziyaretleri sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yapılamadı. Türkiye’nin 81 ilinde Genç Kızılay gönüllüleri sorumluluk üstlenerek, arefe günü ve bayram boyunca mezarlık ziyaretleri gerçekleştirdi. Mezarlıkların üzerindeki kuru otları Genç Kızılay gönüllüleri, mezar taşlarında silinen harfleri boyayarak okunur hale getirdi.

Vefa hizmetiyle 10.000 mezara bakım

Unutulmuş ve terk edilmiş kabirlerin bakımını da yapan Genç Kızılay gönüllüleri bakıma ihtiyacı olan her mezarı ziyaret ederek, mezar temizliğini yaptı.  Mezarlarda bulunan ağaçlara ve çiçeklere su verilerek mezarlıklardaki çöpler temizlendi ve dualar edildi. Genç Kızılay gönüllüleri kendilerine edindikleri bu vefa görev kapsamında Ramazan Bayramı boyunca 10.000 kabri ziyaret edip bakımını gerçekleştirmeyi planlıyor.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı


Anahtar Kelimeler:
UN Global Compact Hedef Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Programı’nın başvuruları açıldıÖnceki Haber

UN Global Compact Hedef Toplumsal Cinsiy...

Murat Zorluoğlu personeliyle bayramlaştıSonraki Haber

Murat Zorluoğlu personeliyle bayramlaştı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar