İstanbul'da deprem

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İstanbul'da deprem
İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde hissedilen bir sarsıntı meydana geldi. Kandilli'den yapılan açıklamaya göre, merkez üssü Marmara Bölgesi Silivri açıklarındaki .

İstanbul'da deprem oldu. Silivri açıklarında 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin  tespitine göre, saat 16.37'de merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan  4,7 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.  Depremin 7,09 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

9 SAATTE 35 DEPREM MEYDANA GELDİ
 
Marmara Denizi'nde 9 saatte 35 deprem meydana geldi. AA muhabirinin Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi  Başkanlığından (AFAD) yaptığı derlemeye göre, Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi  açıklarında 1,6 büyüklüğündeki ilk deprem, saat 06.28'de meydana geldi. Bu depremin ardından saat 15.26'ya kadar Şarköy ile Marmaraereğlisi ve  Süleymanpaşa açıklarında, büyüklükleri 1,1 ile 3 arasında değişen 35 deprem daha  kaydedildi. 
 
"BİLGİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİM"
 
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, meyadana gelen deprem ile ilgili "Marmara Denizinde başta istanbul olmak üzere çevre illerde hissedilen Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Bilgi vermeye devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

UZMANLARDAN İLK DEĞERLENDİRME

İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz az önce meydana gelen depremle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Bu Marmara Denizi içinde hepimizin bildiği ana fayın, Kuzey Anadolu fayının üzerinde meydana gelen bir deprem. Geçenlerde de yine böyle bir deprem olmuş ve oldukça fazla bizi telaşlandırmıştı. Bu tür depremler önemli, dikkatle takip etmek gerekiyor. Biraz daha bilgilerin netleşmesi gerekiyor.

Büyük deprem beklediğimiz bir kolda, bu fayın deprem üretme potansiyeli olduğunu gösteriyor. Bu bakımdan önemli. Ama bugün yarın deprem olacak gibi bir anlam da çıkarılmamalı. Şu anda olan depremin biraz daha zaman geçtikten sonra ne anlama geldikten sonra yeni bazı şeyler söylemek mümkün olacak"


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ahmet Ağaoğlu'ndan harcama limiti açıklamasıÖnceki Haber

Ahmet Ağaoğlu'ndan harcama limiti açıkla...

İkinci Yarıyı İple ÇekiyorlarSonraki Haber

İkinci Yarıyı İple Çekiyorlar

Facebook Yorum

Yorum Yazın