Trabzon
DOLAR13
EURO15
ALTIN777

Kızılay’dan Şehitlerin Anısına 15 Temmuz’da Kan Bağışı Kampanyası

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kızılay’dan Şehitlerin Anısına 15 Temmuz’da Kan Bağışı Kampanyası
Abone ol

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde tüm Türkiye’de kan bağışı organizasyonu düzenleyecek olan Kızılay, meydanlardaki kan bağışı çalışmasıyla “milli birlik” ruhuna dikkat çekecek. Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, 15 Temmuz’da Genelkurmay önünde şehit düşen Kızılay Şube Başkanı Serhat Önder’i hatırlatarak, “Vatanı savunmak için can veren Küçükesat Şube Başkanımız Şehit Serhat Önder olmak üzere aziz şehitlerimizi de yâd ediyor, şehitlerimizin ruhları için milletimizi kan bağışına bekliyoruz.” dedi.

Hain darbe girişiminin engellenmesinin ve yazılan kahramanlık destanının beşinci yılında Kızılay gönüllüleri, şehitleri yad etmek için etkinlikler gerçekleştirecek. Kızılay kan bağışı ekipleri şehirlerin meydanlarında kuracağı kan bağış alanlarında, şehitlerin anısına kan bağışlarını kabul edecek. Kızılay’ın şubeleri, üyeleri, profesyonel birimleri, gönüllüleri ve Kızılay gençliğiyle milletin yanında olduğunu belirten Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin üzerinden beş yıl geçti. Vatanı korumak için can veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ülkenin geleceğine kasteden saldırıların bir daha yaşanmaması için tüm Kızılaycılar olarak hep nöbette olacağız” ifadesinde bulundu.

“Gençlerimizi afetlere karşı eğiteceğiz” 

Afetlerin olumsuz etkilerini azaltmaya katkı sağlamak için de çalışıldığını anlatan Genel Başkan Kınık, “Milletin, beşeri veya doğal her türlü afete dayanıklılığını arttırmak için çalışıyoruz. Kızılay olarak, doğal afetlerde olduğu gibi beşeri afetlerden de en az zararla kurtulmanın en etkin yolunun “afet bilincinin” geliştirilmesi olduğunu savunuyoruz. Bunun için de 2030 hedeflerimiz arasında yer alan “Toplumsal Dayanıklılık” stratejimizin temelini afetlere karşı eğitim almış gençliğimizle sağlamlaştıracağız. Mukavemeti güçlü toplumların, gerek doğal gerekse beşeri afetlerin üstesinden daha kolay geleceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı


Anahtar Kelimeler:
Hasan Tüzün’ün ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ MesajıÖnceki Haber

Hasan Tüzün’ün ’15 Temmuz Demokrasi ve M...

TOTAL’de Ziraat Bankası iş birliğiyle 50 TL değerinde Bankkart Lira kampanyasıSonraki Haber

TOTAL’de Ziraat Bankası iş birliğiyle 50...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar