Trabzon
DOLAR9
EURO11
ALTIN554

Kızılay’ın sel mağdurlarına yardımları sürüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kızılay’ın sel mağdurlarına yardımları sürüyor
Abone ol
Rize’de etkili olan şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel felaketinin ardından Kızılay bölgedeki selzedeler için yardımlarını devam ettiriyor.

Ankara, Erzurum ve Elâzığ Afet Müdahale Merkezine bağlı ekipleri hızla selin meydana geldiği bölgelere yönlendiren Kızılay, selden etkilenen vatandaşların yeme, içme ve temel ihtiyaçlarını gideriyor.

“YARDIMLAR DEVAM EDİYOR”

Beslenme hizmeti kapsamında 1 sahra mutfak kiti, 3 ikram aracı ve 2 mobil aşevi ile 20,800 kişi/öğün kapasiteli mobil ve beslenme üniteleri alanda sıcak yemek, ikramlık ve yardım kolisi dağıtımı yaparken toplam 35 personel bölgede görevlendirilmiştir. Bununla birlikte Erzurum ilinde bulunan 1.200 kişi/öğün kapasiteli 1 mobil aşevi sevke hazır halde bekletilmektedir. Sel ve su baskınlarından etkilenen bölgelerde yürütülecek çalışmalarda kullanılmak üzere 6 adet çardak çadırı ile 2 adet saha aydınlatma ünitesinin sevki gerçekleşmiştir.

Rize sahil Merkez Cami ve Muradiye Cami’de hayatını kaybeden vatandaşlarımız için okutulan Mevlidi Şeride ekibimizce katılım sağlanarak, vatandaşlara lokum ve gül suyu ikram etmiştir. Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan çalışmaları yerinde takip etmektedir.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı


Anahtar Kelimeler:
Türkiye, Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Sektöründe, Üretim ve Tedarik Merkez Üssü Olmaya Hazırlanıyor.Önceki Haber

Türkiye, Turistik Hediyelik ve Hatıra Eş...

Alarko carrıer, klimanın mucidi Wıllıs Carrıer’ı andıSonraki Haber

Alarko carrıer, klimanın mucidi Wıllıs C...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar