Mehmet Ali Yılmaz'dan Çarpıcı Açıklamalar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mehmet Ali Yılmaz'dan Çarpıcı Açıklamalar
Trabzonspor Onursal Başkanı ve Eski Spor Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, Radyospor’a çok özel bir röportaj verdi.

Trabzonspor Onursal Başkanı ve Devlet eski Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, gündeme yönelik çarpıcı açıklamalar yaptı.

TFF’nin aldığı erteleme kararını nasıl yorumluyor? Koronavirüs tehdidi için neler söylüyor? Lig bu şekilde tescil edilirse ne olur? Aynı zamanda eski bir Spor Bakanı olan Mehmet Ali Yılmaz, tüm sorulara yanıt verdi.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Yılmaz’ın açıklamaları şu şekilde:

”Koronavirüs salgınını 3.Dünya Savaşı olarak görüyorum”

Koronavirüs salgınının ABD’nin planı olduğunu ve salgını 3. Dünya Savaşı olarak gördüğünü anlatan Yılmaz, “Evdeyim. Virüsü kovalıyorum. Yakalarsam anasını ağlatacağım. Her ülke kendi hazırlığını yapıyor. Bundan sonra ne olacak? Bilemiyorum. Ama herkesi sıkıntılı günler beklediği belli. Böyle düşünüyorum” dedi.

”Şu anda ligle ilgili hesaplama yapılmamalı”

Ayrıca Yılmaz, “Fenerbahçe ligde kötü durumda. Fenerbahçe’de de virüs çıkmış. Galatasaray’da da vaka var. Ortalık bu kadar karışıkken, EURO 2020 ertelenmişken, şu anda liglerin oynanmaması sorun olarak görülmemeli. Ligle ilgili hesaplar yapılmamalı” dedi.

“Terim’e virüs nereden bulaşmış? Ortada bir belge yok”

Koronavirüsün aşısının olmadığına inanmadığını belirten Yılmaz, “Galatasaray, TFF’yi eleştiriyor. Fatih Terim’e virüs nereden bulaşmış? Abdurrahim Albayrak’a nereden bulaşmış? Ortada bir belge yok. Raporları bir okusak… Oradan kaptı, buradan kaptı denilmesi ilginç. Daha virüsü tanıyan yok ki! Domuz gribi ve kuş gribini biliyoruz. Koronavirüsün ilacı, aşısı yok deniyor. Bana bu da çok inandırıcı gelmiyor. Biraz şüpheci yaklaşıyorum olaylara” diye konuştu.

”Ligin bu şekilde tescil edilmesi doğru olmaz”

Öte yandan Yılmaz, bundan sonraki süreçle ilgili olarak, “Ligin bu şekilde tescil edilmesi doğru olmaz. Haksızlıklar olur çünkü kalan maçlar var. Trabzonspor’un tabi işine gelir. Ama doğru olmaz. Trabzonspor da böyle bir şey istemez. Ligler başlamazsa sıkıntı büyür” açıklamasını yaptı.

Ahmet Ağaoğlu’nun maske takarak basın açıklaması yapması üzerine…

Mehmet Ali Yılmaz, Trabzonspor’un şu anki başkanı Ahmet Ağaoğlu’na yönelik maske eleştirileri için ise “Ahmet Ağaoğlu’nun maç sonrası maske takarak basına açıklama yapmasının gerekçesini çok detaylı bilmiyorum. Önlem olarak takmışsa iyi yapmıştır. Kendi de önlem almak için taktığını söylüyor. Ağaoğlu’nun, Mustafa Cengiz ile ilgili, ‘Kendisini samimi bulmuyorum’ yorumuna bir şey demek istemiyorum” dedi.

”Kendi kendini yöneten bir TFF’yi boşuna yapmışız”

TFF’yi özerk olmamakla eleştiren Trabzonspor Onursal Başkanı, “TFF’de özerklik bitmiştir. TFF atama ile devam ediyor. O yüzden her şey olabilir. Herkes birbirinin adamı olmuş durumda. Kendi kendini yöneten bir TFF yok. Bizim dönemimizde öyle bir şey yoktu. Boşuna yapmışız. Çağdaş bir şekilde devam edebilmeli. Yayıncı kuruluş, TFF’ye baskı yapmış olabilir. Maç yayını yapıp reklam gelsin isteyebilirler. Maç olmayınca onlar da mali açıdan kayıptalar. Ama şu anda yapabilecek bir şey yok” ifadelerini kullandı.


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 3
  İNANILMAZ
 • 3
  ÜZGÜN
 • 3
  KIZGIN
Ağaoğlu'ndan Sturridge ve Mikel itirafı geldi!Önceki Haber

Ağaoğlu'ndan Sturridge ve Mikel itirafı...

Trabzonspor'un şampiyonluğuna koronavirüs engeliSonraki Haber

Trabzonspor'un şampiyonluğuna koronavirü...

Facebook Yorum

Yorum Yazın