Trabzon
DOLAR13
EURO15
ALTIN778

Philips’te İki Önemli Atama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Philips’te İki Önemli Atama
Abone ol
Sibel Yıldız, Philips Kişisel Sağlık Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine, Hatice Vanlıoğlu da Philips Kişisel Sağlık Ürünleri Türkiye Pazarlama Liderliği görevine atandı.

2008 yılından bu yana Philips’te Küçük Ev Aletleri ve Kişisel Sağlık bölümünde önemli projelere imza atan Sibel Yıldız, Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörlüğünün yanı sıra Philips Kişisel Sağlık Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine atandı. Philips’e 2014 senesinde Kişisel Bakım Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak katılan Hatice Vanlıoğlu ise Philips Kişisel Sağlık Ürünleri Türkiye Pazarlama Liderliğine atandı. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden birincilik ile mezun olan Sibel Yıldız, Boğaziçi Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı. Kariyer hayatına 2003 yılında Agrana Foods’ta Ürün Müdürü olarak başlayan Yıldız, Tat Gıda ve Henkel’de satış ve pazarlama rollerinde görev aldı. Philips’teki kariyerine 2008 yılında Türk Philips Tüketici Elektroniği/Küçük Ev Aletleri bölümünde başlayan Yıldız, buradaki 13 yıllık çalışma hayatı boyunca sırasıyla Pazarlama Müdürü, Kategori Pazarlama Müdürü, Türkiye Pazarlama Direktörü, Orta Doğu ve Türkiye Pazarlama Direktörü görevlerini yerine getirdi. Sibel Yıldız, kurduğu güçlü, çok yönlü ve atik pazarlama ekibiyle Orta Doğu ve Türkiye bölgesinde Philips markasını Küçük Ev Aletleri sektöründe liderliğe taşırken, dijital ve pazarlama dönüşüm programlarına öncülük etti. Birçok ödüllü projeye imza atan Yıldız, 2020 yılında Fortune Dergisi Türkiye’nin En Etkili 50 CMO’su listesinde yer aldı. 

2014 yılından beri Philips Küçük Ev Aletleri ve Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdüren Yıldız, bu role ek olarak Philips Kişisel Sağlık Türkiye Ülke Müdürü görevine atandı.

İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra profesyonel hayatına Dandy Sakız bünyesinde Yetişkin Sakızları Kategori Asistanı olarak başlayan Hatice Vanlıoğlu, 2 sene boyunca First markası için çalıştı. 2002 senesinde Türk Henkel’e katılan Vanlıoğlu, Kozmetik bölümü pazara giriş stratejileri üzerinde çalıştı ve Kozmetik İş Birimi Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Henkel’de çalıştığı 10 sene boyunca Schwarzkopf markasını, Saç Bakım pazarının birçok alt kategorisinde çeşitli liderlik pozisyonlarına taşıdı. Henkel’in Diadermine markası ile Cilt Bakım pazarına giriş stratejisini planladı. 2014 senesinde Philips bünyesine Kişisel Bakım ve Anne Bebek Grubu kategorilerinden sorumlu Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak katılan Vanlıoğlu, bu dönemde Elektrikli Epilasyon Ürünleri pazarında büyük bir inovasyon olan ışık atımlı tüy alma teknolojisi IPL kategorisinin Türkiye pazarı lansmanını gerçekleştirdi. 2016-2018 dönemleri arasında Orta Doğu ve Türkiye Bölge sorumluluğu alarak Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Levant ve Körfez Ülkelerinde birçok tüketici araştırmasına ve ürün lansmanına liderlik etti. Anne Bebek kategorisinde 2015 yılında başlattığı Süt Saatim projesi ile 200’den fazla iş yerinde süt sağma odalarının kurulmasına ön ayak oldu ve bu projenin yarattığı etki ile Philips Türkiye, Kadının Güçlendirilmesi Kategorisinde ‘Sürdürülebilirlik Akademisi Ödülü’ kazandı. 

Hatice Vanlıoğlu, 1 Temmuz 2021 itibariyle Philips Kişisel Sağlık Ürünleri Türkiye Pazarlama Liderliği görevine atandı. Bu görevine ek olarak Vanlıoğlu, Philips Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Kadın Bakım Kategorisi Bölgesel Pazarlama Müdürlüğü görevini de yürütmektedir. 

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı


Anahtar Kelimeler:
Trabzon Büyükşehir varken 'Yalnız Değisiniz'Önceki Haber

Trabzon Büyükşehir varken 'Yalnız Değisi...

Sennheiser, IE 900 ve IE 300 ile Hi-Fi ses deneyiminde çığır açıyor!Sonraki Haber

Sennheiser, IE 900 ve IE 300 ile Hi-Fi s...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar