Rıdvan Dilmen'den Berat Albayrak ve Ali Koç Açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Rıdvan Dilmen'den Berat Albayrak ve Ali Koç Açıklaması
Rıdvan Dilmen: Ali Koç Berat Albayrak’tan ricada bulundu bir saat sonra halletti

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un “Trabzonspor sırtını devlete dayamış” sözünün ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Trabzonsporlu olması ve kulübe yardım ettiği iddiası başta sosyal medya olmak üzere, sarı-lacivertli camiada en çok konuşulan konulardan biri oldu. Rıdvan Dilmen, bu konuyla ilgili olarak canlı yayında dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Rıdvan Dilmen, Galatasaray’ın Kasımpaşa’yı 3-0 mağlup ettiği mücadelenin ardından NTV’de yayınlanan Yüzde Yüzde Futbol programında Mustafa Cengiz’in Ali Koç için yaptığı açıklamalarla ilgili flaş yorumlarda bulundu.

”ÜLKEMİZİN BARIŞA İHTİYACI VAR”

Rıdvan Dilmen şu ifadeleri kullandı;

”Ben iki tane Galatasaray başkanı gördüm. Barış, anne-baba, kardeş… Hoşuma da gitti bu söylemleri, bir yerden barış başlasın. Tabii ki Fenerbahçe’nin başkanına cevap verecektir. Gazetecilere ‘Mesleğinizden olacaksınız’ diyor, ‘Ali Koç sürekli televizyonda’ diyor. Bu söylemler barış getirmiyor. Aynı şeyi Ali Koç da yapmıştı. Beşiktaş da yaptı. Mustafa Bey’in arşive bakacak olursak birçok kez federasyonla ilgili söylemleri olmuştur. Ülkemizin barışa ihtiyacı var.

”MUSTAFA BEY DE BİR GÜN FEDERASYONA ÇAKACAK”

Trabzonspor ülkemizin güzide kulüplerinden biri. Abdülkadir Ömür’ü 20 milyon euroya vermediler. Trabzonsporlu Uğurcan’a da Sörloth’a da haksızlık da yapılmaması lazım. Fakat bu dönemde söylenecek her cümle ülkemizi yakınen ilgilendiriyor. Başkanların söylemleri çok önemli. Bir şampiyon çıkacak, hayat da bitmeyecek ve kulüpler de devam edecek. Trabzonspor da aleyhine düdük çalınca, serzeniş olacak. Mustafa Bey de bir gün federasyona çakacak.

”FENERBAHÇE TARAFTARINI SÜREKLİ KAŞIYOR”

Şu an Trabzonspor da zor durumda bırakılıyor. İşler Trabzonspor’un aleyhine dönebilir. TFF’nin alacağı kararları doğru şekilde alıp, adalet dağıtması lazım. Ben bugüne kadar, bunu görmedim. Vedat Muriqi örneği gibi Fatih Terim sevki gibi… Sevk edilmesi için hiçbir sebep yokken, neden sevk ediyorsun? Zaten ceza da vermediler ama bu sevki açıklasınlar. Ne oluyor, Galatasaray taraftarını kaşıyor. Fenerbahçe taraftarını sürekli kaşıyor. Limit konusunu bilmiyorum, ekonomist değil. Nihat Bey de zaten ‘Sezon sonu ortaya çıkacak’ diyor.

”MUSTAFA BEY, DEVLETE MESAJ MI VERİYOR?”

Karşılıklı atışmalar var, ama en tehlikeli cümle şu, gerçekçi ve açık konuşmak gerekirse, devlete karşı kıpırdanmalar var. Mustafa Bey, devlete mesaj mı veriyor? ‘Bak bunlar sizle uğraşıyor’ mu diyorsunuz? Yarın öbür gün aynısı başınıza gelirse ne yapacaksınız? Fenerbahçe’yi 17 kulüp dışında devletle problemli hale getiriyor. Fenerbahçe, devlet, bakan derken ne demek istiyorsun? Kimi dolduruyorsunuz?

”ARKADAŞLAR ŞU AN BU İŞ HASSAS YERLERE GİDİYOR”

Fenerbahçe’nin de devlete borcu var. Beşiktaş’ın da var, Galatasaray’ın da var. Ya bu devlet ne güzel destek veriyor, kullanın. Yalaka mı dersiniz, ne dersiniz bilmiyorum. Mustafa Bey’e bir şey demek istemiyorum. Florya ve Riva’yı beceremediniz, size destek verdiler. Vefa Küçük Bey de anlattı, Atatürk’ün Cumhurbaşkanı olduğu dönemde Fenerbahçe’yi kapatma kararı almışlar, Atatürk’e rağmen. O yaptı demiyorum, tövbe. Arkadaşlar şu an bu iş hassas yerlere gidiyor.

”CUMHURBAŞKANI ORADA YUHALANDI”

Göztepe – Beşiktaş maçında diyelim ki tekrar verdiniz, Beşiktaş da kazandı ve 39 puana ulaştı. Neyi bekliyorsunuz? Kaosu arttırıyorsunuz. Cumhurbaşkanı, kendi yüzlerine söyledi ‘beni uğraştırmayın’ dedi. tehlikeli şeyler başladı Kadıköy’de. Öyle şeyler diyorsun ki, Ali bey de geçmişe gider, senin söylediklerini karşına koyar. Galatasaray’ın stadının açılışında olanları konuşur. Cumhurbaşkanı orada yuhalandı. Kulüpler için hukuki çerçevede elinden geleni yapmaya çalışıyor. Yarın öbür gün hakem hatasından sonra ‘Hakem de insandır’ demeyeceksin. Daha önce de demedin zaten.

”BİR DE SİZLE Mİ UĞRAŞACAK?”

Kaç yaşına gelmiş başkan, ‘Ağlıyor’ diyor, ‘Mesleğinize dikkat edin’ diyor. Çocuk bahçesi gibi ya… Ali Bey de dalga geçer gibi konuşmamalı, ne konuştu bilmiyorum da… Bu kulüpler kalıcı, sizler ve bizler gidiciyiz. Ülkenin birçok konuyla uğraşıyor, bir de sizle mi uğraşacak? Limitle ilgili neden Fenerbahçe’yi soruyorsun? Fenerbahçe kaç transfer yapmış, 1! 15 tane yapan var. Eğer Fenerbahçe’nin puanının silinmesi gerekiyorsa, sileceksin. Hangi kulübe vermen gerekiyorsa vereceksin. Devlet bankaları ile Fenerbahçe arasındaki problemi kaşıyor!

”CUMHURBAŞKANI KİNDAR DEĞİL, BÖYLE BİR ŞEY YAPMAZ”

Eğer Cumhurbaşkanı futboldan elini çekerse, yarın öbür gün televizyonlarda hiçbir başkanı göremezsiniz. Borçlarını ödeyemezseniz ve sonra devlete geldiğinizde ‘Bana ne derse’ ne yapacaksınız? Cumhurbaşkanı olsam, ‘Bana ne, ikide bir ihale bana kalıyor’ derim. Ama Cumhurbaşkanı kindar değil, böyle bir şey yapmaz.

”ALİ KOÇ, BERAT BEY’DEN BİR RİCADA BULUNDU, BİR SAAT SONRA HALLETTİ”

Berat Bey konusunu anlayamadım. Kraldan çok kralcılık çok tehlikeli. 15 Temmuz günü, Ali Koç, Berat Bey’den bir ricada bulundu, bir saat sonra halletti. UEFA’ya gönderilmesi gereken bir yazı vardı. Daha 20 gün önce yine yardım etti. Bunlar önemli konular, her şey de açıklanmaz.

”CUMHURBAŞKANI OLSAM YARDIM ETMEM”

Fenerbahçe haksız bir sezon geçiriyor, bunu yorumcu ve Fenerbahçeli olarak görüyorum. Anadolu takımları da beter durumda. Ulaştırma Bakanı’na sitem ettim, yapmamalıydım. Bazı insanlar, ‘Nasılsa bizim patronlar bunları sevmiyor’ diyip gazı bir açıyor… İşte kraldan çok kralcı bunlar. Mesela dün Divan Kurulu toplantısından sonra dakika 1, ‘2010-2011 şampiyonu Trabzonspor’ dedi sözleri gündem oluyor. Böyle bir atmosfer oluştu. Fenerbahçe maçında statta üzülerek bazı şeyler duydum. Vallahi Cumhurbaşkanı olsam yardım etmem.

”BU ÜLKEYE YAZIK OLUR”

Fenerbahçe’nin yapılandırmada taksitlere gelecek, ödeyemeyecekler, nereye gidecekler? Ben olsam yardım etmem. Hele şahıslara borçlar kalacak olursa, kimseyi bulamayacaklar. Elazığ’a beraber üzüldük, havalimanındaki kazaya beraber üzüldük. Bu ülke darbe gördü, 15 Temmuz gördü. Ülkemize, birbirimize saygımız olsun. Ne olur Ali Bey, Mustafa Bey rica ediyorum… Daha da tehlikeli günler görüyorum. Bu ülkeye yazık olur.

”DEMEK Kİ HAKSIZ BİR YERE GÖNDERMİŞİNİZ”

15 Temmuz’dan sonra yollanan 9 kişiyi MHK’da geri almışlar. Bu 9 arkadaşı kim yolladıysa çıkın ve özür dileyin. Demek ki haksız bir yere göndermişiniz ve geri alıyorsunuz. Çünkü mevcut yönetimden isimler o zaman da vardı. Siz devlet ile kulüpleri karşı karşıya mı getirmek istiyorsunuz? Durduk yere Fatih Terim’i, Vedat Muriqi’yi neden sevk ediyorsunuz? Hukuken Fatih Terim’e Vedat Muriqi’yi sevk etmen gerekiyorsa sevk et. Vedat 3 maç ceza alsa, ‘Bakanlar devreye girdi, Cumhurbaşkanı da Trabzonspor’u seviyor’ diyeceklerdi. Neden yalan söyleyip sevk ediyorsunuz, hukuki altyapısı yok. Temel sorun daha büyük.

”GİDİN O ZAMAN KULÜPLERDE YÖNETİCİLİK YAPIN”

TFF’de bir işgüzar yönetici diyor ki ‘Trabzon gelmek istemiyor’. TFF telefon ediyor, milleti birbirine sokuyor. Sen kimseyi birbirine sokamazsın. Yapamıyorsanız, bırakacaksınız. Malatya’yı arayıp neden ‘Trabzonspor’un yabancıları gelmek istemiyor’ diyorsun. Trabzonspor Başkanı’nı zora sokuyorsun. Adil Gevrek’i kamuoyunda ‘Vicdansız adam’ haline getiriyorsunuz. Kimden çıkıyor sorun, TFF’den çıkıyor. TFF’de ne konuşuluyorsa, gazete görüyoruz. ‘Galatasaray’ın hakkını yedirmem’, ‘Fenerbahçe’nin hakkını yedirmem’ diyorlar. Gidin o zaman kulüplerde yöneticilik yapın. Bakın bu ülkeyi çok zor günler bekliyor, bir de sizlerle uğraşmasınlar. Esat var, Rusya var, ABD var, ekonomi var, bir sürü şey var.”


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gözlemcinin Sörloth raporu ortaya çıktıÖnceki Haber

Gözlemcinin Sörloth raporu ortaya çıktı

Trabzonspor - Fenerbahçe eşleşmesinin tarihi belli olduSonraki Haber

Trabzonspor - Fenerbahçe eşleşmesinin ta...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ahmet Ağaoğlu'na PFDK'dan ceza
Trabzonspor'da, Hüseyin Çimşir kararı verildi
ÇAYKUR, sanayi'de atak!
Trabzonspor'un CAS davası sona erdi
Trabzonspor'da gözler CAS'a çevrildi
Van'da keşif uçağı düştü: 7 şehit
LGS sonuçları açıklandı
Trabzonspor Halil Dervişoğlu için yeniden devrede!
Trabzon’da koronavirüs vaka sayıları arttı
Onur Kıvrak sessizliğini bozdu