Trabzon
DOLAR9
EURO10
ALTIN526

Sakarya BB Başkanı Ekrem Yüce Çaykur Yönetim Kurulu Üyeliğinden İstifa Etmelidir.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sakarya BB Başkanı Ekrem Yüce Çaykur Yönetim Kurulu Üyeliğinden İstifa Etmelidir.
Abone ol
CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Ekrem Yüce’nin Çaykur Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmesi etik olmadığını söyledi.

Başkan Deniz, Çaykur’un Yönetim Kurulu üyeliği, kişilerin boş zamanlarında yapacağı bir iş olmadığını kaydederek, “Çaykur kimsenin çiftliği değildir.  Çaykur’un 2020 yılı faaliyet raporlarına göre Personel harcamaları % 7 oranında artarken Çaykur’un Yönetim ve Denetim kurulu üyelerinin masrafı % 24 artmıştır. Aşırı derecede Finans yükü altında bulunan ve rekor zararlar eden Çaykur’un, boş zamanlarında çalışacak ve katkısı olmayacak kişilere para vermeye hakkı yoktur” dedi.

Başkan Deniz, “Sakarya gibi Nüfusu 1 Milyonun üstünde olan bir ilin Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapan Ekrem Yüce hangi zamanını ayıracak da Çaykur’ a katkı sunacak. Ayrıca Çaykur’ a ayıracağı her zaman Sakarya’ya ayıracağı zamandan çalınan zaman olacaktır. Bu etik bir durum değildir. Bu durum aynı zamanda hem çay üreticilerine hem de Sakaryalılara saygısızlıktır. Bu çağrımızı daha önce de yapmıştık, şimdi bir kez daha sesleniyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, hemen Çaykur Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa et” dedi.

Yoksa Çaykur’un gizli genel Müdürü Ekrem Yüce’mimdir?

Başkan Yüce, “Ekrem Yüce, Çaykur için en büyük tehlike olan Varlık Fonu’nun ÇAYKUR’daki temsilcisi midir? Çaykur’un Varlık Fonuna devrinden sonra yaşamış olduğu aşırı zarar ve banka kredileri batağına sokulması projesinin uygulayıcısı mıdır? Ekrem Yüce’nin Sakarya Büyükşehir Belediyesindeki geliri yeterli değil midir ki, ayrıca Çaykur Yönetim kurulu üyeliğinden gelir elde etmeye ihtiyacı vardır. Çaykur’un sermayesi bir an önce artırılmalı, Çaykur Varlık Fonu’ndan çıkarılmalı, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Çaykur Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmeli ve ÇAY’ da Taban Fiyat Uygulamasına geçilmeli kota ve kontenjan kaldırılmalıdır” dedi.


Anahtar Kelimeler:
Trabzon’da Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a silahlı saldırı!Önceki Haber

Trabzon’da Yomra Belediye Başkanı Mustaf...

Başkan Zorluoğlu Trabzon Sanatevi'ni Ziyaret EttiSonraki Haber

Başkan Zorluoğlu Trabzon Sanatevi'ni Ziy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar