Trabzon
DOLAR13
EURO15
ALTIN798

Sandık Önünüze Geldiğinde Bu Ampulü Söndürün, Rahat Edin

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sandık Önünüze Geldiğinde Bu Ampulü Söndürün, Rahat Edin
Abone ol

MİLLETVEKİLİ TUTDERE: İKTİDAR KADEMELİ ELEKTRİK UYGULAMASIYLA, HORTUMU FAKİR FUKARANIN CEBİNE BAĞLADI

 

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında elektriğe yapılan fahiş zamlar nedeniyle yurttaşların bu ay fahiş elektrik faturalarıyla karşılaştığını dile getirdi.

 

TBMM’de yaptığı konuşmasında kademeli elektrik uygulamasıyla hortumun fakirin cebine bağlandığını dile getiren Milletvekili Tutdere, ‘halkımıza bir çağrı yapıyorum’ ifadelerini kullanarak; “Sandık, önünüze geldiğinde bu ampulü söndürün, rahat edin.” çağrısında bulundu.

 

İktidar Vatandaşın Cebini Elektrik Dağıtım Şirketlerine Aktarmaya Başladı

 

TBMM’de yaptığı konuşmasında, AKP iktidarının yurttaşları zam yağmuruna tuttuğunun altını çizen Milletvekili Tutdere, “AKP iktidarının zam yağmuru devam ediyor. Ülkemizde vatandaşın uyumadan önce son gördüğü, uyandığında ilk gördüğü şey zam haberleri oluyor; aşağı zam yukarı zam.” dedi.

 

İktidarın ‘Kademeli Elektrik Uygulaması adı altında yeni bir soygun düzeni kurduğuna vurgu yapan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Milletvekili Tutdere, “İktidarın Kademeli Elektrik Uygulaması adı altında getirdiği yeni soygun düzeni vatandaşın cebinde ne var ne yok hepsini elektrik dağıtım şirketlerine aktarmaya başladı; bu uygulamayla hortum, direkt vatandaşın, fakir fukaranın cebine bağlandı.” ifadelerini kullandı.

 

Zam Yağmuru Vatandaşlarımızı Mağdur Etmeye Devam Ediyor

 

Milletvekili Tutdere, iktidarın zamları yüzünden vatandaşların yaşadığı mağduriyetlerin katlanarak arttığını; yapılan son zamlardan sonra yurttaşların fahiş elektrik faturalarıyla karşılaştıklarını dile getirerek, “Yeni uygulamayla zam yağmuru Türkiye'nin her tarafında vatandaşlarımızı mağdur etmeye devam ediyor. Seçim bölgem Adıyaman ve ülkemizin birçok yerinde bu ay vatandaşlarımız fahiş elektrik faturalarıyla karşılaştı, faturalar 4-5 kat arttı.” dedi.

 

Vicdana Gelin, Zamları Durdurun

 

İktidara ‘vicdana gelin, zamları durdurun’ çağrısında bulanan Milletvekili Tutdere, vatandaşlara ise ‘sandık, önünüze geldiğinde bu ampulü söndürün, rahat edin.’ çağrısında bulundu.

 

Yapılan elektrik zamlarına sert tepki göstererek vatandaşlara, ‘bu ampulü söndürün’ çağrısında bulunan Milletvekili Tutdere, “Milletin Meclisinden iktidara çağrı yapıyorum: Vicdana gelin, zamları durdurun. Buradan vatandaşa da halkımıza da bir çağrı yapıyorum: Sandık, önünüze geldiğinde bu ampulü söndürün, rahat edin.” şeklinde konuştu.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber AjansıTürkiye genelinde 2021 yılında 1 milyon 491 bin 856 konut satıldıÖnceki Haber

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 milyon...

Laykon Bilişim Yüzde 102 BüyüdüSonraki Haber

Laykon Bilişim Yüzde 102 Büyüdü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar