TFF'den skandal karar! Trabzonspor'da acil toplandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TFF'den skandal karar! Trabzonspor'da acil toplandı
Abone ol
TFF'nin ekonomik lisans talimatlarında bir gecede değişikliğe gitmesi Trabzonspor camiasında infial yarattı.

TFF'nin daha önce yürürlüğe koyduğu ve "Ocak ayında çok canlar yanacak" diye yaptığı açıklama, alınan yeni kararla birlikte delinmeye başladı. TFF kendi koyduğu Ekonomik Fair Play kurallarını yine kendi deldi. Trabzonspor bu kurallar neticesinde yapılandırmaya gitmiş, bütçesini azaltmış ve gençlere yönelmişti. Ama anlaşılan Ocak ayında başı yanacak olan futbolun güçleri devreye girdi ve olan yine Trabzonspor'a oldu. Anlaşılan o ki şampiyonluk yolunda rakipleri güçlenmek ve devre dışı kalmamak için masa başı oyunlara başladı bile.

TFF’nin sitesinden yapılan açıklamada, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’nın ’Kulüplerin Takım Harcama Limitlerinin Hesaplanması’ başlıklı bölümünde değişiklik yapılarak 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının yüzde 30’dan yüzde 40’a yükseltilmesine karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

'TFF Yönetim Kurulu'nun 09.12.2019 tarihli toplantısında; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatının "Kulüplerin Takım Harcama Limitlerinin Hesaplanması" başlıklı EK-XII'sinin E bölümünde değişiklik yapılarak 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının %30'dan %40'a yükseltilmesine; F bölümünün 2. Paragrafında değişiklik yapılarak üst lige çıkan kulüplerin takım harcama limitlerinin artırılması usulünün belirlenmesine ve G bölümüne 5. madde eklenerek finansal borçlarını sona erdiren yada yapılandıran kulüpler veya finansal giderlerini azaltan kulüpler için takım harcama limiti artırımı usulünün belirlenmesine karar verildi.'

TFF'nin skandal kararı Trabzonspor'da acil koduyla görüşmeye neden oldu

Trabzonspor'un Ahmet Ağaoğlu başkanlıüı döneminde sıkı sıkıya uyduğu mali disiplin konusunda bugün can sıkan bir gelişme yaşandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun mali kriterler belirleyerek cezai işlem uygulayacağı lisans talimatında gece yarısı değişikliğe gidildi. Trabzonspor'un harfiyen uyduğu kuralları esneterek diğer kulüplere adeta kıyak çeken TFF kulüplerin harcamalarındaki sapma tutarını yüzde 30'dan yüzde 40'a çıkardı. Böylece kulüplerin transfer harcamasını daha rahat yapabilmesinin önü açılarak haksız rekabet ortamı oluşturuldu.

Bu gelişme üzerine Trabzonspor yönetimi anında bir araya gelerek konuyu değerlendirmeye başladığı öğrenildi. TFF'nin kararı enine boyuna tartışılırken konuyla ilgili resmi siteden bir tepki açıklaması yapılması bekleniyor.
Bilindiği üzere Başkan Ahmet Ağaoğlu, yaptığı açıklamalarda kendilerinin harfiyen uydukları kuralların 1 ocak itibariyle diğer kulüplere uygulanmaya başlanacağını aksi takdirde haklarını sonuna kadar arayacaklarını dile getirmişti. (Haber61)


Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 3
  KIZGIN
Trabzon Valisinden 10 Aralık İnsan Hakları MesajıÖnceki Haber

Trabzon Valisinden 10 Aralık İnsan Hakla...

Trabzonspor Basel maçının hakemi belli olduSonraki Haber

Trabzonspor Basel maçının hakemi belli o...

Haber Yorumları

 • bosver6110-12-2019 07:05

  birilerinin en değerli yerleri yemedi puan silme cezası vermeye.böyle bir karar aldılar

Yorum Yazın

Abdullah Avcı'nın İlk Transfer Hamlesi
Boyun Ağrılarına Karşı Dikkat Edilecek Noktalar!
Başkan Ağaoğlu'ndan önemli açıklamalar!
İşte Trabzonspor'un muhtemel 11'i
Trabzonspor'a koronavirüs engeli!
Trabzonspor’da iki oyuncunun da sakatlıklarını atlattı!
Efsane futbolcu hayatını kaybetti
Simulasyona Değil Tevrübeye Güvenin!
Almanlar çıldırdı! Trabzonspor'a gönderin
Eski hocasından Flaş sözler! 'Abdülkadir Yusuf'un yarısı kadar idman yapmıyor'

Başka haber bulunmuyor!