TFF'ye Sağlık Kurulu şoku! Süper Lig...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TFF'ye Sağlık Kurulu şoku! Süper Lig...
TFF Başkanı Nihat Özdemir, geçen hafta düzenlediği basın toplantısında altını çizerek "Şimdilik, 12 Haziran'da başlamayı planlıyoruz" demişti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 12 Haziran'da futbol liglerini başlatmayı planlıyor. TFF Başkanı Nihat Özdemir, geçen hafta düzenlediği basın toplantısında altını çizerek "Şimdilik, 12 Haziran'da başlamayı planlıyoruz" demişti.

'Şimdilik' dese de tartışma sürüyor

Özdemir'in 'şimdilik' vurgusuna rağmen, 12 Haziran tarihi günlerdir tartırışılıyor. Kamuoyunda futbolun başlaması için koşulların oluşmadığı görüşü daha yaygın. Evet ligler başlayacaksa 12 Haziran'da başlayacak ama idmanlar çoktan başladı. Vaka sayımız hala daha 40 binlerde görünüyor. Bilim adamları bunun 10 ile çaparak, farkında olmayan virüslü kişi sayısının 400 bin kişi olduğunu belirtiyor. Nitekim idmanlara başlayan Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta koronavirüs vakaları tespit edildi.

Bakanlık ve kuruldan 'Hayır'

Nihat Özdemir, 12 Haziran geldiğinde koşullara yeniden bakacaklarını; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun da onayıyla nihai kararı vereceklerini açıklamıştı. Ne var ki hem bakanlık hem de bilim kurulu, net şekilde "Futbolu başlatma kararı TFF'nindir" diyerek, sorumluluğu üstlenmeyeceğini duyurdu.

TFF'nin kurulundan da 'Olur' yok

Özdemir'in liglerin yeniden başlaması konusunda referans gösterdiği kurullardan biri de TFF Sağlık Kurulu... "Bünyesinde salgın hastalık uzmanı kaç kişi var" sorusunun da yöneltildiği TFF Sağlık Kurulu'nun bile bugünkü koşullarda futbolun oynanmasına olumlu bakmadığı öğrenildi.

Kurulun, halihazırdaki bilimsel veriler ışığında TFF yönetimine "Olur" demediği kaydediliyor. Böylece şu gün itibarıyla TFF yönetiminin referans gösterdiği üç birim; Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs Bilim Kurulu ve TFF Sağlık Kurulu, liglerin başlatılması konusunda 'geçit' vermiş değil. (AJANSSPOR)

Anahtar Kelimeler:
 • 7
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 18
  ÜZGÜN
 • 28
  KIZGIN
Trabzonspor'da 2 imza birden!Önceki Haber

Trabzonspor'da 2 imza birden!

TFF, liglere başlama tarihini açıkladıSonraki Haber

TFF, liglere başlama tarihini açıkladı

Yorum Yazın

Ertuğrul Doğan'dan flaş açıklama!
Türkiye'nin 4 büyük otobüs firması seferlere başlayacağı tarihi açıkladı!
Kulüp Açıkladı! Yarın Açılıyor
Abdullah Ercan; "Trabzonspor'un, pandemiden sonra..."
İstanbul parklarında büyük değişim
Trabzon'a piyango! " Bonservisini istiyoruz"
Çalhanoğlu'ndan Trabzonsporlu 2 oyuncuya öneri!
Van'da akılalmaz olay!
Trabzon Bayram Sabahı Şüpheli Ölüm!
Şok sakatlık! Aşil tendonu koptu...

Başka haber bulunmuyor!