Trabzon Ortahisar'da şiir yazma yarışması sonuçları açıklandı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trabzon Ortahisar'da şiir yazma yarışması sonuçları açıklandı!
Abone ol
Trabzon Ortahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Şiir Yazma Yarışması'nda dereceye giren eserler belirlendi.

Ortahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Şiir Yazma Yarışması'nda dereceye giren eserler belirlendi. Yarışma; ‘Cumhuriyet, Çanakkale, 15 Temmuz ve Trabzon’ olmak üzere dört kategoride düzenlenmişti. Jüri üyelerinin titiz değerlendirmesi sonucu;

CUMHURİYET KATEGORİSİ

‘Cumhuriyet’ kategorisinde 1.’liğe ‘Cumhuriyet Neşideleri’ adlı şiiriyle Nihat Malkoç, 2.’liğe ‘Varolsun Cumhuriyet’ adlı şiiriyle Mustafa Sade, 3.’lüğe ‘Bir Masal Muştusu’ adlı şiiriyle Ali Kemal Mutlu lâyık görüldü. Bu kategoride mansiyon ödülüne ise, ‘Dem-i Selam’ adlı şiiriyle İbrahim Şaşma, ‘Cumhuriyet Gazeli’ şiiriyle Kenan Yavuzarslan ve ‘Özelsin Cumhuriyet’ adlı şiiriyle Ayhan Bayraktar lâyık görüldü.

ÇANAKKALE KATEGORİSİ

‘Çanakkale’ kategorisinde 1.’liğe ‘Destanlaşan Bir Zafer’ adlı şiiriyle Rıza Büyükdeniz, 2.’liğe ‘Çanakkale Destanı’ şiiriyle Orhan Köker, 3.’lüğe ise ‘Mafruz Mektup’ şiiriyle Cemil Mor lâyık görüldü. Bu kategoride mansiyon ödülüne; ‘Dersimiz Çanakkale’ adlı şiiriyle Veysel Çakır, ‘Türk’ün Adı Çanakkale’ adlı şiiriyle Ömer Faruk Kaya ve ‘Çanakkale’de Mim Harfli Kıyam’ adlı şiiriyle Yaşar Bayar lâyık görüldü.

15 TEMMUZ KATEGORİSİ

‘15 Temmuz’ kategorisinde, 1.’liği ‘Güllerin Yandığı Gece 15 Temmuz’ şiiriyle Saltuk Buğra Bıçak, 2.’liği ‘Onbeş Temmuz Destanı’ şiiriyle Nedim Saatçioğlu ve 3.’lüğü ise, ‘On Beş Temmuz Kıyamı’ adlı şiiriyle Gökhan Kefal elde etti. Bu dalda mansiyon ödüllerini ise, ‘15 Temmuz Destanı’ şiiriyle Muhammed Şara, ‘Toprak Uğruna’ şiiriyle Nazlıcan Sırtkaya ve ‘15 Temmuz Muştusu’ şiiriyle Mustafa İleli kazandı.

TRABZON KATEGORİSİ

‘Trabzon’ kategorisinde ise, 1.’liği ‘Trabzon Hasreti’ adlı şiiriyle Erkan Özkara, 2.’liği ‘Şehrim’ adlı şiiriyle Hasan Çalışal, 3.’lüğü ‘Trabzon Güzellemesi’ adlı şiiriyle Eyüp Kırgıl elde etti. Bu dalda mansiyon ödülüne ise; ‘Trabzon Türküsü’ adlı şiiriyle Mustafa Bilir, ‘Bir Dad-ı Sabadır Şehr-i Trabzon’ adlı şiiriyle Celalettin Kurt ve ‘Şehirlerin Sultanısın!’ adlı şiiriyle Cemil Kefelioğlu lâyık görüldü.

Yarışmada birincilere 5000 TL, ikincilere 3000 TL, üçüncülere 2000 TL para ödülü verilecek. Yarışmaya Trabzon’un yanı sıra Samsun, İstanbul, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Malatya, Karaman, Aydın ve Erzurum illerinden de başvurular yapıldı. Mansiyon ödülleri ise, 1000 TL olarak verilecek. Yarışmada toplamda 52 bin TL’lik ödül verilecek. Yarışmada ödüller 16 Şubat’ta düzenlenecek törenle verilecek.


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Murat Zorluoğlu Beşirli ve Kalkınma Mahallelerini incelediÖnceki Haber

Murat Zorluoğlu Beşirli ve Kalkınma Maha...

Trabzonspor'da Berat Özdemir'in test sonucu belli oldu!Sonraki Haber

Trabzonspor'da Berat Özdemir'in test son...

Yorum Yazın

Yusuf Erdoğan'dan Trabzonspor açıklaması!
Beşiktaş Trabzonspor maçının hakemi belli oldu
Ağaoğlu'ndan Süper Kupa açıklaması!
2019-2020 sezonu Süper Kupa şampiyonu Trabzonspor
Trabzon'da orman yangını! Ekipler müdahale ediyor
Başakşehir - Trabzonspor: İlk 11'ler! Süper Kupa
Trabzon Şehir Hastanesi’nin 1.1 milyar TL’lik ihalesi gerçekleşti!
Tamamlandığında Karadeniz Bölgesi'nde ilk olacak
Süper Kupa maçının hakemi belli oldu
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş transfer açıklaması

Başka haber bulunmuyor!