Trabzon’da 11 üründe sakınca bulundu!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trabzon’da 11 üründe sakınca bulundu!
Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında bitki, çay ve kahve ürünleri, süt ve süt ürünleri, et ve et ürünlerinin yer aldığı 16 firmaya ait 19 ürünü kamuoyuna açıkladı

Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini yayınladı. Gazlı içecekten, bala, çaydan zeytin yağına, tereyağından, çikolataya ve ete kadar birçok üründe tağşiş ortaya çıktı. Bakanlığın yayınladığı listesinde laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Bakanlığın yayınladığı listesinde laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.

TRABZON'DAN 9 FİRMA

Açıklanan veriler incelendiğide Trabzon’da 2 çay firmasının 3 farklı markada, 7 tereyağ firmasının 8 farklı ürününde tağşiş yaptığı ortaya çıktı. 
Trabzon’un Sürmene İlçesinde bir çay firmasının çaylarında gıda boyası, Arsin’de bir çay firmasının ise 2 farklı çay markasında gıda boyası kullandığı bakanlıkça tespit edildi.

Trabzon Merkezde bir süt ürünleri firmasının 2 parti Tereyağında Bitkisel yağ kullandığı, yine Trabzon’da başka bir firmanın tereyağında yine bitkisel yağ kullandığı, Ortahisar’da yine bir süt ürünleri firmasının tereyağında süt yağı ve harici yağ kullandığı tespit edildi. 


Of İlçesinde bir süt ürünleri firmasının tuzsuz tereyağında süt yağı ve harici yağ kullandığı, yine Of’da başka bir firmanın da tuzu tereyağında süt yağı ve harici yağ kullandığı ifade edildi. 

Trabzon’da Akçaabat Doğal Köy Tereyağı diye satılan bir üründe de Süt Yağı ve Harici Yağ, Düzköy’de de bir firmanın tere yağında yine Süt Yağı ve Harici Yağ kullandığı belirtildi. 

tağşiş anlamı: Bir şeyin içine başka bir madde karıştırma, katıştırma.

TARIM BAKANLIĞI'NIN AÇIKLADIĞI TAM LİSTEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN... 
 


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Trabzonspor'a dev sponsorÖnceki Haber

Trabzonspor'a dev sponsor

Hayrat'a müjdeSonraki Haber

Hayrat'a müjde

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Akdeniz'de yeni Navtex ilanı
Fransız ekibi Uğurcan Çakır'a talip!
Trabzonspor'da Alexander Sörloth gerçekleri
Ağaoğlu'dan Flaş Sörloth Açıklaması
Trabzonspor'un Yeni Transferi KAP'a Bildirdi!
Benik Afobe'nin lisansı çıktı.
Trabzonspor'da flaş gelişme! Sözleşmesi feshedildi.
Trabzon’da korona vakası ve vefat korkunç artış!
Trabzonspor'dan transfer bombası!
Benik Afobe'nin maliyeti belli oldu!