Trabzon'da koronavirüste son durum!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trabzon'da koronavirüste son durum!
Trabzon'da ikinci koronavirüs testi merkezi hizmete girdi. Başhekim Prof.Dr.Süleyman Türedi, labaratuvarın hizmete girdiğini söyleyerek tedavi gören hastalarla ilgili son durumu açıkladı. Hayrat'da karantinada ki 3 mahalleden son durum!

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde şüphenilen hastalara test yapılacak koronavris laboratuvardan ilk görüntüleri Prof. Dr. Süleyman Türedi paylaştı. Labaratuvarı Trabzon'da kazandırmak için yoğun mesai harcadıklarını söyleyen Türedi, ''Cihazın kullanıldığı özellikli alanın gece gündüz çalışmak suretiyle kısa sürede inşa edildiğini" bildirdi.

Türedi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

COVİD 19 TESTLERİ HASTANEMİZDE YAPILMAYA BAŞLANDI

"Bugün itibari ile hastanemizde kurmakta olduğumuz laboratuvarımız tamamlandı ve ilk Covid 19 PCR çalışmaları hastanemizde yapılmaya başlandı. Çok hızlı bir şekilde bu ihtiyacı gidermek için çaba sarf ettik ve bu modern laboratuvarı hastanemize ve bölgemize kazandırdık. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile Trabzon Ticaret Borsasının destekleri sayesinde artık KTÜ ile birlikte iki hastanemizde de bu incelemeler yapılabilecek olup ilimize ve bölgemize hizmet edecektir"

HASTA YOĞUNLUĞU VE BASKISI ALTINDA EZİLMEDİK

"Daha fazla test yapabilmek bu salgının önlenmesi ve hastaların belirlenmesi, hasta olmayanların daha hızlı evlerine gönderilmesi için çok çok önemli. Artık ilimiz ve bölgemiz için PCR kapasitemizi iki katına çıkarma şansı yakaladık. Tüm bu çalışmaları yaparken şükürler olsun ki hasta yoğunluğu ve baskısı altında ezilmedik. Buna sizlerin verdiği destek, evlerinizde kalmanız, sosyal mesafeyi korumanız, izolasyon önlemlerine ve devletimizin koyduğu kurallara uymanız fırsat verdi" 

TABURCULARIMIZ OLDU, AĞIR HASTALARIMIZ VAR

"Bugün yeni taburcularımız oldu, durumu ağır olan hastalarımız var ancak çok şükür hayatını kaybeden hastamız olmadı, inşallah olmaz ve herkes şifa ile taburcu olup sevdiklerine kavuşur. Lütfen evde kalın, kısa bir süre için bile olsa çok zaruri ihtiyaçlar dışında dışarı çıkmayın. Maske takmak çok önemli, lütfen maske takın. Özellikle il dışından gelen yakınlarımız 14 günlük izolasyon çok çok önemli, lütfen bu süre  boyunca kimseyi ziyaret etmeyin.Sağlıcakla kalın, Allaha emanet olun."

Hayrat'da karantinada ki 3 mahalleden son durum!

Trabzon Valiliği'nce Korona virüs tedbirleri kapsamında, yaklaşık 1 hafta önce karantinaya alınan Hayrat'a bağlı Pazarönü, Yeniköy ve Geçitli mahallelerinde giriş çıkışlara izin verilmiyor. 


Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı 3 mahallede jandarma ekipleri giriş ve çıkılarda önmeli alırken içeriye kimseyi sokmuyor.

Mahallelerde rutin olarak sağlık ekipleri, bölge halkını taramadan geçirirken karantina süresince yine mahallenin ihtiyaçları yetkililer tarafından karşılanıyor.

3 Mahallede karantinanı ne zaman biteceği ile ilgili her hangi bir bilgilendirmede bulunulmadı. (61saat)


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Doğan Erdoğan mutfağa girdi, meydan okudu!Önceki Haber

Doğan Erdoğan mutfağa girdi, meydan okud...

Sağlık kuruluşlarına girişlerde maske zorunluluğuSonraki Haber

Sağlık kuruluşlarına girişlerde maske zo...

Yorum Yazın

Kulüp Açıkladı! Yarın Açılıyor
Abdullah Ercan; "Trabzonspor'un, pandemiden sonra..."
İstanbul parklarında büyük değişim
Trabzon'a piyango! " Bonservisini istiyoruz"
Çalhanoğlu'ndan Trabzonsporlu 2 oyuncuya öneri!
Van'da akılalmaz olay!
Trabzon Bayram Sabahı Şüpheli Ölüm!
Şok sakatlık! Aşil tendonu koptu...
Trabzonspor'dan Sosa-Novak harekatı
Rıdivan Dilmen Ahmet Ağaoğlu için ne dedi?

Başka haber bulunmuyor!