Trabzon'da kurtuluş coşkusu hafta boyu sürecek!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trabzon'da kurtuluş coşkusu hafta boyu sürecek!
Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yıl dönümü etkinlikleri tüm hızıyla sürerken, 40. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu ve Halk Koşusu için de geri sayım başladı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 40. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu ve Halk Koşusu hazırlıkları, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun talimatları ile büyük bir titizlikle sürdürülüyor. Bu yıl “Sıfır Atık” temasıyla organize edilen yarı maratonun sloganı ise “Hayde! Adım At Değişsin” olacak.

İLK KEZ MEYDAN’DA KUTLANIYOR

Trabzon’un Kurtuluşu, Büyükşehir Belediyesi tarafından spor turnuvalarından söyleşilere, yarışlardan konserlere kadar ilk kez birbirinden farklı etkinliklere kutlanıyor. Ve yine Trabzon’un kurtuluş etkinlikleri ilk kez Atatürk Alanı 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda gerçekleştiriliyor.

23 ŞUBAT’TA DÜZENLENECEK

40. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nun hazırlık çalışmaları, Avrupa Atletizm Birliği tarafından da takdir gördü. Avrupa Atletizm Birliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği 40. Uluslararası Yarı Maratonu’na sağlık, güvenlik ve emniyet kriterlerinin sağlanması nedeniyle ‘3 yıldız’ verdi. 40. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu, Avrupa Atletizm Birliği tarafından Türkiye’de yıldız verilen tek organizasyon olma özelliği taşıyor. 21 Şubat 2020 saat 17.00’ye kadar başvuru yapılabilecek ‘Yarı Maraton’ ve ‘Halk Koşusu’ 23 Şubat 2020 tarihinde Trabzon’da düzenlenecek. Yarı Maraton ilk kez TRT Spor tarafından canlı olarak yayınlanacak.

FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZENLENİYOR

40. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu kapsamında fotoğraf yarışması da düzenliyor. Yarışmanın ardından 30 eseri kapsayacak bir fotoğraf albümü de oluşturulacak. Fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerden 1.’ye 5 bin, 2’ye 3 bin, 3.’ye 2 bin lira ödül verilecek.

KÜLTÜREL ETKİNLİK TAKVİMİ

Etkinlikler çerçevesinde 20 Şubat Perşembe günü saat 19.00’da “İşgalden Kurtuluş’a Trabzon Savunması” konulu söyleşi gerçekleştirilecek.
21 Şubat Cuma saat 15.00’te Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda konser verecek.
21 Şubat Cuma saat 19.30’da Trabzon Büyükşehir Belediyesi TSM Korosu Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.
22 Şubat Cumartesi saat 13.00’te Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda konser verecek.
22 Şubat Cumartesi saat 13.30’da 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda animasyon gösterileri düzenlenecek.
22 Şubat Cumartesi saat 15.45’te 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı Klasik Otomobiller Gösterisi yapılacak.
23 Şubat Pazar saat 13.30’da sanatçı Mehmet Yılmaz, 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda konser verecek.
23 Şubat Pazar saat 14.30’da sanatçı Cemal Kaygusuz, 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda konser verecek.
23 Şubat Pazar saat 16.00’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde Maraton Ödül Töreni düzenlenecek.
23 Şubat Pazar saat 18.15’te 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda İMECE halk oyunları gösterisi düzenlenecek.
23 Şubat Pazar saat 18.00’de sanatçı Onay Şahin 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda konser verecek.

HALUK LEVENT TRABZONLULARLA BULUŞACAK

Kurtuluş günü etkinlikleri ise 24 Şubat Pazar günü saat 10.00’da 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda çelenk sunma töreni ile başlayacak. Saat 11.00’de Trabzon’un Kurtuluş Törenleri Ödül Töreni Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 24 Şubat saat 18.30’de Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Trabzon’un Kurtuluş Belgeseli yayınlanacak. Ve 24 Şubat saat 20.00’de yaptığı yardımlarla herkesin gönlünde taht kuran Sanatçı Haluk Levent Trabzonlularla buluşacak.

DÜNYADA SPORUN BAŞKENTİ TRABZON

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu “Trabzon, gerçekleştirdiği spor organizasyonlarıyla dünyada sporun başkenti haline gelmiştir. Bu yıl Trabzon’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 102’nci yılını, ‘Uluslararası Yarı Maratonu’muzun da 40’ıncı yılını kutlayacağız. Maratonda yarışmak için şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimize tüm Trabzonlu hemşehrilerimle ev sahipliği yapacağız. Güzel, anlamlı ve kalıcı dostluklarla gönül köprüleri kuracağız. Trabzon’umuzu gelen misafirlerimize en iyi şekilde tanıtacağız. Trabzon insanının misafirperverliğini, sıcakkanlılığını yaşatacağız. Trabzon’dan iyi anılarla ve güzel dostluklarla ayrılmalarını sağlamak bizim gelenek ve göreneklerimizin bir yansıması olacaktır. Dünyada bir olimpiyat kenti olma özelliği taşıyan Trabzon’da önemli olanın spor organizasyonlarında birinci olmaktan çok, sporun kardeşliği ile gönüllerde birinci olmak olduğunu ifade ediyor, tüm katılımcılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehir Trabzon'u ilkbahara hazırlıyorÖnceki Haber

Büyükşehir Trabzon'u ilkbahara hazırlıyo...

Trabzon'da sıfır atık çalıştayı düzenlendiSonraki Haber

Trabzon'da sıfır atık çalıştayı düzenlen...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!