Trabzon’dan akıllı şehircilik adımı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Trabzon’dan akıllı şehircilik adımı!
Abone ol
Trabzon Ortahisar Belediyesi, Orkent (Ortahisar Kentsel Dönüşüm Proje A.Ş.), ve KTÜ Coğrafi Bilgi Sistemleri Laboratuvarı ile birlikte gerçekleştirilen "Coğrafi Bilgi Sistemleri Tabanlı Gayrimenkul Geliştirme ve Uygulamaları Projesi" Ortahisar Doğu Planlama Bölgesi Etabı çalışmaları tamamlandı.

Ortahisar Belediyesi, Orkent (Ortahisar Kentsel Dönüşüm Proje A.Ş.), ve KTÜ Coğrafi Bilgi Sistemleri Laboratuvarı ile birlikte gerçekleştirilen "Coğrafi Bilgi Sistemleri Tabanlı Gayrimenkul Geliştirme ve Uygulamaları Projesi" Ortahisar Doğu Planlama Bölgesi Etabı çalışmaları tamamlandı.

Türkiye'de ilk defa hayata geçirilen projede, "Kentimizi seviyoruz, değerini biliyoruz" ilkesi ile yola çıkan proje ekibinin yaklaşık 1 yıldan beri sürdürdüğü çalışmada Ortahisar Belediyesi; şehir planlama, kadastro ve imar konularında büyük kazanımlar elde edecek.

Ortahisar Belediyesi'nin bu projesinin Türkiye'deki tüm yerel yönetimler için de yeni bir model olması nedeniyle çok değerli olduğunu belirten KTÜ Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Bayram Uzun ve Prof. Dr. Volkan Yıldırım, özellikle üniversite - yerel yönetim işbirliği için de örnek teşkil edecek bu çalışmaya katkı ve destekleri için Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ve Orkent yönetim ve ekibine teşekkür etti. 

Projeyle ilgili sunumların yapıldığı toplantıda konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, ise yeni belediyecilik anlayışında akıllı belediyecilik uygulamalarının çok önemli bir yer teşkil ettiğini, ilerleyen yıllarda da teknolojinin daha da gelişmesiyle birlikte bunun bütün belediyecilik faaliyetlerine yayılacağını dile getirdi.

Projeyle birlikte çok önemli kazanımlar elde edileceğine dikkat çeken Başkan Genç, şöyle konuştu: “Her türlü verinin en önemli hazine olduğu günümüzde bu verileri güvenilir şekilde kullanmak ve vatandaşların hizmetine sunmak çok mühim bir konu. Akıllı veri, akıllı şehir uygulamalarının yerel yönetimlere, ülkemize ve tüm vatandaşlarımıza daha konforlu bir hizmet sunmak için öne çıktığı günümüzde, ülkemizde ilk olarak Ortahisar Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor olması bizim için gurur kaynağıdır. Coğrafi Bilgi Sistemleri Tabanlı Gayrimenkul Geliştirme ve Uygulamaları Projesi değer üretme açısından bize önemli kazanımlar sağlayacak. Bu projede emeği geçen, KTÜ Coğrafi Bilgi Sistemleri Laboratuarı Proje ekibine, belediye personelinimize ve Orkent Kentsel Dönüşüm Proje A.Ş. yöneticileri ve ekibine teşekkür ediyorum.”

Projenin üniversite ve yerel yönetimlerin işbirliğiyle ilgili çok güzel bir örnek teşkil ettiğini belirten Başkan Genç, projenin bütün yerel yönetimlerle paylaşılacağını ve bundan sonra da KTÜ ve diğer üniversitelerle birlikte bu tür projeler yürütmeye devam edeceklerini söyledi.


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Trabzon Çukurçayır’a meyve bahçesi!Önceki Haber

Trabzon Çukurçayır’a meyve bahçesi!

Antalyaspor - Trabzonspor maçı hakemi belli olduSonraki Haber

Antalyaspor - Trabzonspor maçı hakemi be...

Yorum Yazın

Uzungöl'de Harekete Geçiliyor: Göl Kıyısındaki Kaçak Yapılar ...
Joao Pereira’nın yeni takımı belli oldu
Trabzonspor'un eski oyuncusu geri dönmek istiyor
Erman Toroğlu, Trabzonspor'u Öve Öve Bitiremedi
Trabzon'da Ganita-Faroz projesi için ihale tarihi belli oldu
Trabzonspor, AİHM'e gidecek
Uğurcan Çakır'ın maç sonu sözleri
Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın açıklamaları
Trabzonspor, Gençlerbirliği'ni deplasmanda 2-1 mağlup etti
Abdullah Avcı: maçtan sonra konuşalım

Başka haber bulunmuyor!