Reklamı Geç

Ümraniye belediyesi Trabzon Parka'a El Koydular

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TİAB’ın Ümraniye’de Orman Bakanlığına ait arazide bulunan tesisine Ümraniye Belediyesince el konuldu. Yaklaşık 10 yıl önce kiralanan ve 5 milyon dolar masraf edilen arazinin alınmasına TİAB Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, tepki gösterdi.

Trabzonlu Bürokratlar ve İşadamları Derneğinin (TİAB) İstanbul Ümraniye’de Orman Bakanlığına ait arazide bulunan tesisine Ümraniye Belediyesince el konuldu. Yaklaşık 10 yıl önce kiralanan ve 5 milyon dolar masraf edilen arazinin alınmasına Trabzonlular ve Dernek Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a tepki gösterdi.

“ÜMRANİYE BELEDİYE BAŞKANI KİBİR ABİDESİ”

Uyuşturucunun, fuhuşun ve kanunsuz işlerin döndüğü yeri koruyup güzelleştirerek vatandaşlarımızın hizmetini sunduklarını belirten Dernek Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, “10 yıl önce kiralık 5 milyon dolar masraf ettik, burası uyuşturucu ve fuhuşun olduğu, her türlü kanunsuz işlerin yapıldığı ormandı. 493 dönüm yer.  Taş duvar ve güvenlik kameralarıyla çevirdik. Buradaki bizim kira süremiz bitti. Bitmesine yakında raporlarımız hazırladık. Orman bakanlığından geldiler raporlar hazırlandı İstanbul ve Ankara’ya gitti. Kanunlara uyduğumuz, kirasını zamanında ödediğimiz ve ormana iyi baktığımız için bize devam etmemiz konusunda onay verdiler. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da onayından geçti. Ardından seçim süreci başladı. Ümraniye Belediye Başkanlığına aday olan İsmet Yıldırım “Ben Trabzon Parkı İstanbul Büyükşehir Belediyesine alacağım” diye vaat veriyor. Kendisiyle görüştük.  Trabzonlu kanaat önderleriyle dernekte toplantı yaptık. Bizden parkı almayacağını ifade etti. Seçim oldubitti, Orman Bakanlığına dilekçe verdi. Bu arkadaşımız bir kibir bir gurur içerisinde ne yaptığının farkında değil. Kendisini aklıselime davet ediyorum. Hukukun üstünlüğüne hakkın adaletin yerine gelmesine talep ediyorum. Bizden 2 misli büyük yer var orayı verelim dediler kabul etmedi. Trabzon’un bayrağının asıldığı yer Trabzon namusudur. Bizim namusumuza göz dikmeyin. Hakkımızı arayacağız. Biz burayı alırken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan destek verdi. Bu kibir abidesi kardeşimiz. Kendisini belediye başkanı olmak suretiyle dünyanın merkezinde zannediyor. Sanki onun lafının üzerinde laf konuşulmaz tarzında bizi hiç kale almadı. Orman bakanlığı ilk dilekçelerine ret cevabı verdi. Ocak 19’unda Gece operasyonuyla 20’sinde tekrar dilekçe vermek 23’ünde onlara verildi. Ümraniye’ye tahsis edildi. Hukuki haklarımız saklı hukuk devletinde hakkımızı arayacağız. Ve bu işin hakkı yerine hukuk teslim edecektir. İstanbul’da belediye buna benzer örnek var. Trabzonlu ve Ümraniye halkına hizmet etmek için kurduğumuz, Trabzonluların tüm derneklerinin toplanma yeri olacaktı. Şimdi tüm dernekler ayakta. Trabzonlu milletvekilleri bakanlar bu işten haberdar. Burada hakkımızın yendiğinin herkes farkında. Bakan Albayrak’ta bu konuda bize her zaman destek veriyor. Yerimizi geri istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

OF HAYRAT DERNEĞİ YÖNETİMİ PAYLAŞIM MESAJI

On yıldır, Trabzonlu bürokratlar ve İşadamları Derneğimizce (TİAB), Trabzon Park adıyla, kültürel amaçlarla kullanılan ve Derneğimizce güzide bir tesis haline getirilen ,Trabzonspor bayrağımızın dalgalandırıldığı Ümraniye'deki Orman Bakanlığına ait araziye, Ümraniye Belediyesince el konulmasını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız

Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak, TİAB'ın değerli kurucuları, üyeleri ve yöneticilerinin, uzun zamandan beri vermiş oldukları haklı mücadeleyi, en üst seviyede destekleyerek izliyorduk ve yanlarında olduk. Bu gün maruz kaldıkları bu haksız uygulamayla ortaya çıkan durumda da aynı desteğimiz daha da güçlü bir şekilde sürecek

Derneğimizin ve Trabzonluların yanında olmaya devam edeceğiz. Trabzonluları temsil eden, güçlü yapısıyla daima güzel çalışmalarda bulumuş olan Derneğimizin bu badireyi aşmasında, çözüme ulaşmak için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Yasal haklarını kullanmada ve korumada Derneğimizle kol kola olacağız. Hukuksuz ve maksatlı olduğuna inandığımız bu emrivakiyi kabul etmemiz mümkün değildir. Bir an evvel bu yanlıştan dönülmesi en doğal ve ısrarlı talebimizdir.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Trabzon'un çehresi kentsel dönüşümle değişiyorÖnceki Haber

Trabzon'un çehresi kentsel dönüşümle değ...

TFF'den 'erteleme' açıklaması!Sonraki Haber

TFF'den 'erteleme' açıklaması!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!