Ünal Karaman 3 defa Trabzonspor'dan ayrılmak istemiş

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ünal Karaman 3 defa Trabzonspor'dan ayrılmak istemiş
Trabzonspor'da Başkan Ağaoğlu Ünal Karaman'ın 3 defa istifa etmek istediğini söyledi.

Trabzonspor'da Başkan Ağaoğlu katıldığı bir programda Ünal Karaman'ın daha önce de istifa ettiğini açıkladı.

Karaman'ın Malatya maçında, Sivasspor maçında ve transfer cezası alındığı dönemde istifa etmek istediğini söyledi

Konuyla iligli açıklamalarda bulunan Ağaoğlu;

Galatasaray maçını takip eden süreçte bir Malatya maçı oynadık. 
bana göre Trabzonspor kulübünün dönüm noktalarından biriydi. Sıkıntılı maçtı o maçın perde arkası vardı. Kulüp içinde kalması gereken, kamuoyu tarafından speküle edilmemesi gereken konuların kamuoyunda tartışmaya açılmaz.

KARAMAN'A "HOCAM SEN SAKİN OL DEDİM"

Kendi paçanı kurtarma uğruna kulübü ateşe atma uğruna bize hiç kimse vermiyor. Hiç kimsenin böyle bir hakkı yok. Orada normal olmayan bir şey vardı. Bu maç sonrası ağır bir skor… Ardından gelen hezimet. Trabzonspor tarihine yakışmayacak maç.. sonrasında hocamız önce Soyunma odasında sonra, Havalimanında bana, “İtina etmem gerek” dedi. Ben şunu söyledim: “Hocam sakin ol. Pazartesine kadar bekleyelim. Sindirilecek maç değil ama neyin ne olduğunun farkındayım. Sen sakin ol” dedim. Olaylar üzerinden o dönem başladı. hocanın üzerinden yönetim veya yönetimin üzerinden hoca.. Düzenleme veya kalkışma diyin.. Son günlerin popüler kelimesi operasyon. Orada atılacak adım o kadar riskli bir adımdı ki.. Adı sürekli kulüple anılan kulübün fedakar, cefakar, kulübün menfaatlerini ön plana taşıyan, çarpışan savaşan 2 oyuncu ile hoca arasında tercih yapma süreci… Burada kulübün doğrusu, işin doğrusu tercihi hocadan yona kullanıp oyuncularla yolumuzu ayırmaktı. bunu da yaptığımızda o dönem yapılan eleştiriler herkesin malumu. Bu kadar kısa hafızalı olamayız. Çok yoğun eleştiri aldık. Ama bugün almış olduğumuz eleştirilerin neredeyse yarıya yakın bölümünü o dönemde aldık. Hayatı bu şekilde yaşayacak mışız… Daha sonra yapılan tasarruflar… Transfer sezonuna geldiğimizde orada hocanın takıma bir takım transferler yapılamsı yönünde talebi vardı. O arada, bizim FİFA’dan yemiş olduğumuz transfer yasağı vardı. 1461’de ki kiralık oyuncularımızın lehine çözmek için yoğun çaba sarf ettik.

YOĞUN ÇABAMIZ OLDU

CAS’a başvurumuz oldu, FİFA’ya başvurumuz oldu.. Bir şekilde dış transfer penceresini açamıyorsak, 1461’de ki futbolcuları geri almak için yoğun çabamız oldu. O dönem hocamız transfer yapılmayacağını ve gerçekleşmeyeceği düşüncesinden hareketle futbol şubesi sorumlusu olan arkadaşımıza “Galiba transfer yapılmayacak ben görevi bırakıyım” şeklinde konuşması oldu. Sivasspor maçından sonra da yine buna benzer.. Çünkü hocanın kırılgan ve duygusal yapısı var. Ben bunu bildiğim için 24 saat, 6 - 7 aylık süreç içinde hazırlık kampı da dahil olmak üzere bütün maçların kamplarını hocayla birlikte geçirdim. Trabzon enteresan bir yapı.. (61saat. com)


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Trabzonspor taraftar gruplarından ortak açıklama: Tarafımız Trabzonspor’un yanıdırÖnceki Haber

Trabzonspor taraftar gruplarından ortak...

Yargıtay 'şike davası'nda müjde kararSonraki Haber

Yargıtay 'şike davası'nda müjde karar

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Hüseyin Çimşir'den stoperde değişiklik!
Trabzon'da feci kaza
Trabzonspor'un Denizlispor maçı kadrosu belli oldu!
Genel kurulda aday çıkmayınca Ofspor başkansız kaldı
Bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu
Trabzonspor ve Başakşehir'den transfer savaşı!
Bakan Soylu'nun acı günü
Novak takımda kalacak mı? kararını verdi
Trabzonspor'a rekor teklif! İngiliz devi gözünü karattı
Trabzonspor Böyle Duyurdu