Trabzon
DOLAR8
EURO10
ALTIN488

Yerel marketlerin çalışma saatlerinde değişiklik

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yerel marketlerin çalışma saatlerinde değişiklik
Abone ol
Türkiye Perakendeciler Federasyonu, koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Türkiye'nin 81 ilinde faaliyet gösteren marketlerin açılış ve kapanış saatleri için yeni tavsiye kararı aldı

Modern gıda perakendesinin temsilcisi konumundaki GPD, yeni korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele çerçevesinde halk sağlığının korunması ve yoğun talebin düzgün karşılanması amacıyla ek önlemler almaya devam ediyor.

GPD Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç, toplum için çok önemli bir kamu görevini yerine getiren perakende çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi, marketlerde gerekli hijyen önlemlerinin eksiksiz uygulanması ve ürün tedariğinin aksamaması için çalışma saatlerine dair tavsiye kararı aldıklarını belirtti.

10:00 - 20:00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERİLECEK

Çalışan sağlığının ve yeterli dinlenme ile dengeli çalışma ihtiyaçlarının, yoğun halk talebinin kesintisiz karşılanması için büyük önem taşıdığını ifade eden Aykaç, "Aldığımız tavsiye kararı, üyemiz marketlerin 26 Mart Perşembe gününden itibaren çalışma saatlerini haftanın yedi günü 10:00 açılış ve 20:00 kapanış olarak düzenlemeleri yönündedir. Çalışanlarımızın işe geliş gidiş koşullarını, mağaza içinde oluşacak yoğunlukları, ürün tedarik süreçlerimizi ve market içi sağlıklı hizmet için genel hijyen çalışmalarını dikkate alarak bu kararı verdik. Müşterilerimizin acil ihtiyaçları haricinde evden çıkmamaya özen göstereceklerine ve alışverişleri için bu saatlere dikkat edeceklerine inanıyoruz" dedi.

Market içinde ve dışında sosyal mesafe kuralına uyulmasının önemine dikkat çeken Aykaç, alınan tedbirlerin hem toplumun hem de her gün hizmet veren market çalışanlarının sağlığının korunması için olduğunun altını çizdi


Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rize'de kan donduran olay!Önceki Haber

Rize'de kan donduran olay!

Bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli olduSonraki Haber

Bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar