Yüz binlerce kişi Süleymani için toplandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yüz binlerce kişi Süleymani için toplandı
ABD tarafından Bağdat'taki hava saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani için cenaze töreni düzenleniyor.

Kasım SÜleymani için İran'ın Ahvaz kentinde bir araya gelen binlerce İranlı 'ABD'ye ölüm' sloganları atıyor ve intikam için bağırıyor.

ABD'nin Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlediği hava saldırısıyla öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani için İran'ın Ahvaz kentinde cenaze töreni düzenleniyor.

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin cenazesi, İran'ın Ahvaz kentine getirildi.

Binlerce kişi sokaklara dökülerek, 'ABD'ye ölüm' sloganları atıyor ve intikam için bağırıyor.

Süleymani'nin cenazesi, Ahvaz'da düzenlenen töreninin ardından Kirman'a gönderilecek.

Binlerce İranlı sokağa döküldü! Kasım Süleymani için Ahvaz'da cenaze töreni...

SAVAŞ BAYRAĞI ÇEKTİLER

İran'ın dini merkezi olan Kum şehrinde yer alan ve Şiiler için önemli olan Cemkeran Camisi'nin kubbesine 'intikam' anlamına gelen kırmızı savaş bayrağı çekildi.

Binlerce İranlı sokağa döküldü! Kasım Süleymani için Ahvaz'da cenaze töreni...

İRAN O BÖLGEYİ İŞARET ETTİ

Güney Kerman eyaletindeki muhafızların komutanı General Abuhamzeh, "Hürmüz Boğazı, Batı için hayati bir nokta ve çok sayıda Amerikan muhrip ve savaş gemileri oradan geçiyor. Bölgedeki Amerikan hedefleri uzun zamandan beri İran tarafından tespit edildi. 35 ABD hedefi ve ayrıca Tel Aviv de ulaşabileceğimiz menzilde" dedi.

İran Devrim Muhafızları komutan yardımcısı Tuğamiral Ali Fadavi ise Washington'un, Tahran'a planladığı misillemenin 'orantılı olması' çağrısında bulunduğunu iddia etti, ancak ayrıntı vermedi.

TRUMP TEHDİTLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

ABD Başkanı Donald Trump, yeni silahlara 2 trilyon dolar harcadıklarını ve İran'ın herhangi bir ABD üssüne saldırması durumunda bu yeni silahlardan bazılarını İran'a karşı kullanabileceklerini belirtti.

İran'a ait 52 hedef belirlediklerini ve Tahran'ın muhtemel bir saldırısına karşılık bu hedefleri vuracaklarını Twitter'dan paylaşmasının ardından Trump, İran'a yönelik tehditlerine yenisini ekledi.

Trump, Twitter'dan yeni bir paylaşımda bulunarak "ABD, askeri ekipman için daha yeni 2 trilyon dolar harcadı. Dünyada en büyük ve en iyiyiz. İran, bir Amerikan üssüne veya herhangi bir Amerikalıya saldırırsa yepyeni, güzel ekipmanlardan bazılarını onlara göndeririz, hiç tereddüt etmeden." ifadelerini kullandı.

Binlerce İranlı sokağa döküldü! Kasım Süleymani için Ahvaz'da cenaze töreni...

İNGİLİZ DONANMASI 2 GEMİSİNİ HÜRMÜZ'E GÖNDERİYOR

İngiltere donanmasına ait iki geminin, ABD'nin İranlı General Kasım Süleymani'yi öldürmesinin ardından Hürmüz Boğazı'nı kullanan İngiliz bandıralı gemilere eşlik etmek üzere boğaza gönderileceği bildirildi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace yaptığı açıklamada, hükümetin donanmaya İngiliz gemileri ve vatandaşlarını korumak için gerekli tüm adımları atması talimatı verdiğini duyurdu.

Bakan, bu kapsamda donanmaya ait "HMS Montrose" ve "HMS Defender" gemilerinin yeniden Hürmüz Boğazı'nda deniz devriyesi yapacağını bildirdi.

Wallace, taraflara itidal çağrısında bulunsa da ABD'nin Süleymani'yi öldürmesinde haklı olduğunu savundu. "Irak'ın daveti üzerine bu ülkede bulunan ABD güçlerinin defalarca İran destekli militanlar tarafından hedef alındığını" kaydeden Wallace, Süleymani'nin bu militanların saldırılar için kullanılmasında merkezi rol üstlendiğini belirtti.

Wallace, "Uluslararası hukuk uyarınca ABD, vatandaşlarına yakın bir tehdit oluşturanlar karşısında kendini savunma hakkına sahip." dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Badou Ndiaye'ye alçak Saldırı!Önceki Haber

Badou Ndiaye'ye alçak Saldırı!

Trabzonspor'un Antalya kamp kadrosu belli olduSonraki Haber

Trabzonspor'un Antalya kamp kadrosu bell...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!