Trabzon
DOLAR13
EURO15
ALTIN798

Öğrenciler kan bağışında bulundu!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Öğrenciler kan bağışında bulundu!
Abone ol
Ortahisar Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu öğrencileri, Kızılay’a kan bağışı yaptı. Öğrenciler, kan verme formunu doldurduktan sonra, Kızılay personelinin gerekli sağlık kontrollerini ve tetkiklerini yapmasının ardından kanlarını bağışladı.

Ortahisar Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu öğrencileri, Kızılay’a kan bağışı yaptı. Öğrenciler, kan verme formunu doldurduktan sonra, Kızılay personelinin gerekli sağlık kontrollerini ve tetkiklerini yapmasının ardından kanlarını bağışladı. Hayatında ilk defa kan bağışında bulunan öğrencilerin bazılarının oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Kızılay personelinin gerekli bilgilendirmeyi yapmasından sonra öğrenciler bir hayli rahatladı.

Ortahisar Belediyesi’nin üniversiteye hazırlık kursuna devam eden öğrenciler iki gün boyunca kan bağışında bulunacak. Kan vermenin acil durumlarda hayat kurtarıcı bir işlev gördüğünü dile getiren öğrenciler, herkesi kan vermeye çağırdı.

“KAN VERMEK HAYAT KURTARIYOR”

Öğrencilerin büyük çoğunluğu hayatında ilk defa kan bağışında bulunduğunu dile getirerek, “Bağışlanan kanlar acil durumlar için son derece gerekli. İlk defa kan bağışında bulundum, o nedenle biraz heyecanlıydım. Ama kanımı verdikten sonra bundan da oldukça mutluluk duydum. İnşallah, bağışladığımız kanlar insanların hayata tutunmasını ve iyileşmesini sağlayacak. Bundan daha güzel bir şey olamaz... Neticede insan hayatı söz konusu. Bir nebze olsun insanlara yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize… Kızılay bağışlanan kanları her türlü acil durum için ilgili sağlık kuruluşlarına gönderiyor. Hepimizin bir gün bu kanlara ihtiyacı olabilir. O nedenle şartları tutanların ve sağlığı yerinde olanların kan bağışında bulunması gerektiğini düşünüyorum. Doktorlar kan vermenin sağlık açısından da oldukça yararlı olduğunu söylüyor. Dolayısıyla bağışladığımız kanlar bizim için sağlıklı olduğu kadar; diğer yandan da farklı insanlar için de hayat kurtarıcı bir nitelik taşıyor.”  ifadelerine yer verdi.


Anahtar Kelimeler:
Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'ndan Üniversite Hazırlık Kursu'na ziyaretÖnceki Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'nd...

Galatasaray Başkanı Murat Elmas'tan Trabzonspor AçıklamasıSonraki Haber

Galatasaray Başkanı Murat Elmas'tan Trab...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar