Trabzon
DOLAR13
EURO15
ALTIN795

Trabzon’da ilk defa işaret dili konseri düzenlenecek!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Trabzon’da ilk defa işaret dili konseri düzenlenecek!
Abone ol
Ortahisar Belediyesi ile İstanbul Kültür Üniversitesi, ‘Farkında olmak, farklı olmaktır’ sloganı eşliğinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ‘İşaret Dili Konseri’ düzenleyecek.

Ortahisar Belediyesi ile İstanbul Kültür Üniversitesi, ‘Farkında olmak, farklı olmaktır’ sloganı eşliğinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ‘İşaret Dili Konseri’ düzenleyecek.

Türkiye'nin ilk ve tek üniversite işaret dili korosu olan İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İşaret Dili Korosu Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde konser verecek. 

“UMARIM BAŞLANGIÇ OLUR”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Trabzon’da ilk defa işaret dili konseri düzenleyecek olmaktan dolayı son derece mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, “Dezavantajlı vatandaşlarımızın tıpkı normal bireyler gibi sosyal yaşamın bütün imkânlarından istifade etmesi, günlük yaşamın içine katılabilmesi belediye olarak en çok önemsediğimiz bir konu. Dezavantajlı vatandaşlarımızı ne kadar mutlu, huzurlu ve sevinçli görürsek biz de bu oranda memnun oluruz. Bu amaçla ilk defa İKÜ ile birlikte Trabzon’da 3 Aralık Engelliler Günü’nde çok anlamlı olan bir konser etkinliği düzenleyeceğiz. Umarım bu başlangıç olur ve bu tür etkinlikler yaygınlaşarak dezavantajlı bireylerin sosyal ve sanatsal yaşamın her alanına daha fazla katılımını sağlarız.” dedi.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde 3 Aralık Cuma günü saat 18.00’de başlayacak konserin şefliğini İKÜ İşaret Dili Koro Şefi Gökben Keleş yapacak. Konserle ilgili açıklamalarda bulunan Gökben Keleş, toplumsal farkındalığı artırarak herkese işaret dili öğretmek istediklerini dile getirdi.

“İŞARET DİLİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ”

Konser etkinliklerini ülkenin dört bir yanına taşımak istediklerini kaydeden Keleş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekibim ile birlikte yürüdüğümüz bu anlamlı yolda amacımız; Türk İşaret Dilini tanıtmak, ulaşabildiğimiz herkese İşaret Dilini öğretmek ve bunun önemine dikkat çekmektir. Aynı zamanda;  her alanda desteğe ihtiyacı olanların yanında olmayı da hedefliyoruz. Bu amaç ve hedefle etkinliklerimizi ve projelerimizi ülkemizin dört bir yanına taşımak istiyoruz. Bu sebeple de 3 Aralık 2021 Engelliler gününde Trabzon Ortahisar’da etkinliğimizi Trabzon halkı ile buluşturacağız. Bize bu imkânı sağladıkları için Trabzon Ortahisar Belediyesine çok teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.


Anahtar Kelimeler:
Trabzon Büyükşehir ve Kızılay arasında anlaşma imzalandı!Önceki Haber

Trabzon Büyükşehir ve Kızılay arasında a...

Ortahisar’ın yeni şantiye binasında sona gelindiSonraki Haber

Ortahisar’ın yeni şantiye binasında sona...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar